Akcija „Geriausia dovana Lietuvai – išgelbėta gyvybė“

Gimnazijos bendruomenė, atsiliepdama į Kauno klinikų Kraujo centro akciją „Geriausia dovana Lietuvai – išgelbėta gyvybė“, taip pat prisidėjo prie neatlygintinos kraujo donorystės.

Suprasdami nuolatinį ir didžiulį donorų kraujo poreikį ligoninėse, vasario 12 d. net 43 bendruomenės nariai aukojo savo kraują. Tai jų, donorų, dėka pacientai greičiau pasveiksta, išgelbėjama gyvybė, daugeliui suteikiamas naujas šansas gyventi. Kraujo donorystė yra vienas gražiausių pavyzdžių, parodantis, kaip mes mokame dalintis. Prasmingi poelgiai užkrečia, nes kraujo donorai ne tik patys duoda kraujo neatlygintinai, tačiau skatina tai daryti ir kitus. Domėjimasis ir aktyvus įsiliejimas į kraujo donorų bendruomenę teikia vilties, kad visuomenė kuo toliau, tuo labiau supranta tikrąją kraujo donorystės reikšmę. Turbūt nėra šventesnio dalyko, kaip paaukoti dalį savęs dėl kito žmogaus gyvybės. Juo labiau, kad ta auka nieko iš mūsų neatima ir nieko neprarasdami padovanojame labai daug.

Kiekvienas kraujo lašas kažkam dovanoja brangiausią dovaną – išgelbėtą gyvybę. Tai dovana ir Lietuvai jos 100-mečio proga.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė