Anglų kalbos klubo nariai dalyvavo tarptautiniame projekte

Šiais metais anglų kalbos mokytojos A. Grikietienės organizuojamo šnekamosios anglų kalbos klubo nariai dalyvavo tarptautiniame E-twinning projekte „Tell me a Tale“, kurio metu kartu su mokiniais iš Prancūzijos (Licee Viala Lacoste) ir jų anglų kalbos ir literatūros mokytoja Carolina Ricard pasakojome ir nagrinėjome ne tik kitų šalių, bet ir savo tautos pasakas.

Projektą sudarė du etapai. Pirmajame etape išsirinktą airių kilmės pasaką „Children of Lir“ turėjome perrašyti taip, tarsi ji vyktų Lietuvoje, o prancūzai – tarsi pasakos veiksmas vyktų Prancūzijoje. Taip pat teko sugalvoti šiai pasakai pabaigas, nes tikroji buvo atskleista ne iškart.

Antrajame etape nusprendėme į anglų kalbą išversti lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“. Šios pasakos iliustracijas per mokytojos Redos Viktažentienės dailės pamokas piešė visi dešimtokai. Vėliau patys geriausi darbai iliustravo mūsų išverstą pasaką E-twinning’o svetainėje. Ją taip pat įgarsinome anglų ir lietuvių kalbomis. Prie šio projekto noriai prisidėjo savanorė iš Sakartvelo Gvantsa Todua ir Carlos Vargas iš Meksikos, šiuos mokslo metus mokęsis mūsų mokykloje. Gvantsa ir Carlos savo šalių pasakas išvertė į anglų kalbą. Savanorė Gvantsa netgi įrašė savo pasaką gruzinų ir anglų kalbomis.

Prancūzų mokiniai, su kuriais bendradarbiavome, taip pat pristatė savo pasirinktą pasaką „The Old Wolf of Brocéliande“, kurios pabaigas kūrėme mes. Mainų studentė iš Italijos Elisa, studijuojanti Viala Lacoste licėjuje, nusprendė atstovauti savo šaliai šiame projekte, pasekdama itališką pasaką, o tam, kad galėtume vieni kitų darbus rasti paprasčiau, viską įdėjome į tinklapį https://live.etwinning.net/projects. Kviečiame pasižvalgyti!

Morta Inkrataitė, IIB kl. mokinė