AUŠROS DIENA. Kai „Aušroje“ susitinka praeitis, dabartis ir… ateitis

Išaušęs ankstyvas spalio 26-osios rytas žadėjo nepaprastą dieną „Aušros“ gimnazijai. Rytas prasidėjo kitaip: brėkštanti aušra sutikta prie įvažiavimo į Vilkaviškį, kad visi dalyvavę pamatytų tikrąjį ankstyvo ryto grožį. Dainuodami dainas apie aušrą, gimnazistai su mokytojais ir direktoriumi simboliškai pasveikino „Aušrą“ vardo dienos proga.

Tokia neįprasta dienos pradžia žadėjo dar neįprastesnį Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos vardo suteikimo minėjimą: fotografijų parodos „Nuo aušros iki aušros“ atidarymą, tarpklasines krepšinio varžybas, pirmokų priesaikos gimnazijai šventę ir… jautrią, šiltą popietę su gimnazijoje dirbusiais mokytojais.

Popietė su buvusiais mokytojais prasidėjo gimnazijos muziejuje, kuris alsuote alsuoja prisiminimais. Jiems buvo pasiūlyta užpildyti „Laiko kapsulę“ ateities gimnazistams. Kaip atsakingai mokytojai atliko tą darbą!

Kai mokytojai – Jūratė Barzdaitienė, Dalia Monkevičienė, Lina Tačiulauskienė, Danutė Baušienė, Teresė Valiukevičiūtė, Gražina Sakalauskienė, Onutė Šimanskienė, Nijolė Meškauskienė, Gražina Dubickienė, Romutis Matukaitis, Edmundas Puskunigis bei Vanda Puskunigienė – iš muziejaus rinkosi į šventinį renginį, dirbantys kolegos ir gimnazistai pasitiko juos plojimais atsistodami. Dainos, šokiai, mokytojos Jolitos Sinkevičienės su vienuoliktokais paruošta kompozicija, jau išėjusios amžinybėn lietuvių kalbos mokytojos Eleonoros Baukienės eilės, bendra daina ir daugybė iš praeities iškylančių prisiminimų nuotraukose sukūrė sunkiai paaiškinamą nuojautą, kad niekas niekur nebuvo išėjęs…

Džiugu, kad mūsų dieną pagerbė buvęs gimnazijos mokinys Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka bei Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis, kurie taip pat turėjo progą pajusti gimnazijos bendruomeniškumą. Pasibaigus renginiui, išgėrus arbatos puodelį, pasivaišinus ir išsikalbėjus apie praeitį ir dabartį, visi vieningai sutarė – daugiau tokių susitikimų.

Mokytoja Vilma Balandienė