Diskusija „Emocija+“

Mokyklos bendruomenė, aplinka padeda formuoti įvairius įgūdžius, kompetencijas. Neretai tėvai ir mokytojai prioritetą teikia mokslo rezultatams. Tad kaip kurti aplinką, kurioje mokiniai jaustųsi saugūs, visaverčiai, taip pat edukacinę aplinką, įgalinančią tobulėti, realizuoti save per mokymąsi.

Mokykloje tenka leisti laiką su tais, kurių nepasirinksi. Reikia išmokti priimti kitus, sutarti ir laikytis susitarimų, klausyti ir dalintis, palaukti savo eilės, užleisti vietą, palaikyti draugiškus santykius, spręsti konfliktus, priimti etiškus sprendimus ir prisidėti prie bendruomenės gerovės.

Mokymuisi palanki aplinka bus tik tada, kai kiekvienas mokykloje jausis savas.

Mokinių parlamentas kasmet organizuoja pokalbį-diskusiją Emocija+. Norėdami žinoti gimnazistų nuomonę, kas daro įtaką jų emocinei būsenai, surengė apklausą. Kai kurie gimnazistų atsakymai nudžiugino, o kai kurie verčia susimąstyti.

Mokinių grupės, kuriose buvo įvairių klasių atstovų, ir mokytojų grupė siūlė veiklas, priemones, pagerinsiančias emocinę būseną gimnazijoje. Išgirdome daug originalių, įdomių siūlymų, ką gali įgyvendinti mokiniai, ko jie pasigenda, kas galėtų būti kitaip, kad jaustųsi mokykloje gerai.

Beveik visi buvo tos pačios nuomonės, kad patiems reikia būti pozityvesniems, besišypsantiems, norintiems veikti, kurti, dalyvauti. Visas surašytas idėjas gimnazijos mokinių parlamentas, pasitaręs su kitais aktyviais mokiniais, aptars ir nuspręs, ką būtų galima įgyvendinti.   

Kurti emociškai tvarius santykius mokykloje itin svarbu, nes santykiai yra mokymosi pagrindas, emocijos turi įtakos tam, kaip ir ko mokomės.

Gimnazijos mokinių prezidentė Gabija Šarūnaitė, IIID