Geografijos olimpiada „MANO GAUBLYS“ 2019

Vasario 28 dieną gimnazijoje vyko geografijos olimpiada „Mano gaublys“. Renginio paskirtis: geografijos mokslo populiarinimas ir mokinių skatinimas domėtis šia disciplina. Olimpiada „Mano gaublys“ yra nekomercinė ir finansuojama iš Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos nario mokesčio lėšų. Taip pat renginį remia Lietuvos neformaliojo švietimo centras. Olimpiada 9–12 klasėms organizuojama jau ketvirtus metus iš eilės. Džiugu, kad kiekvienais metais savo jėgas išbando vis didesnis būrys gimnazistų: 2016 m. dalyvavo 42, 2017 m. – 85, 2018 m. – 130, o šiais net 167 mokiniai. Tai masiškiausias geografijos renginys Lietuvoje: olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip 12 tūkst. respublikos moksleivių.

Olimpiados užduotys buvo pateiktos testo forma, labai įdomios, susietos su šių dienų aktualijomis, daug kartoschemų, diagramų, žemėlapio fragmentų. Manau, kad savo žinias geografinėje plotmėje norėjo išbandyti ir daugiau mokinių, tačiau dalyviai buvo tie gimnazistai, kurie šią dieną turėjo geografijos pamokas.

Geriausiai pasirodę „Mano gaublys“ olimpiadoje:

  • I klasė: S. Šnipaitytė (IC), J. Pėža (IC), L. Šultonas (IC), E. Rožaitytė (IA)
  • II klasė: R. Matukaitis (IIE), E. Briauka (IIA), A. Pupkys (IIE), G. Šimčikaitė (IIE)
  • III klasė: D. Grigas (IIID), L. Rakauskas (IIIE), J. Štreimikis (IIIA)
  • IV klasė: S. Aleknavičius (IVB), D. Giraitis (IVB), D. Butėnas (IVD)

Malonu, kad mokiniai šiuo renginiu patenkinti, galėjo praturtinti žinių bagažą, patikrinti savo geografines žinias, tarpusavyje palyginti gautus rezultatus.

Džiuginantis ir mokinių klausimas – ar kitais metais organizuosime šį konkursą?

Tikrai TAIP.

Ačiū mokiniams už dalyvavimą!

Geografijos mokytoja Vilma Rekašienė