Gimnazijoje viešėjo rašytoja Gabija Grušaitė

Kuo gyvena XXI a. jaunas žmogus? Kur jis ieško gyvenimo prasmės, laimės, meilės? Ar iš viso ieško? Atsakymus į šiuos klausimus galime bandyti surasti G. Grušaitės romane „Stasys Šaltoka: vieneri metai“. Knygos autorė viešėjo gimnazijoje ir pristatė Metų knygų rinkimuose dalyvaujančią knygą, kuri jau yra gavusi Jurgos Ivanauskaitės premiją ir Penango literatūros pagrindinį prizą Malaizijoje. Jaunimui knyga apie Stasį Šaltoką patinka, kadangi parašyta jaunuolių prokalbe, kupina angliškų frazių. Vyresniosios kartos žmonėms pravartu ją perskaityti, kad galėtume pajausti kartų skirtumus ir pabandyti suprasti jauno žmogaus požiūrį į pasaulį.

Renginio metu su knyga „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ susipažinome ne tik kalbėdamiesi su autore, bet ir klausydami O. Birštonaitės ir J. Grumblio skaitomų ištraukų bei mokinių sukurto videoklipo apie šią knygą. „Rašydama „Stasį Šaltoką“ siekiau, kad skaitytojai, perskaitę tekstą apie Stasio Šaltokos gyvenimą, nori nenori imtų galvoti ir apie savąjį“, – viename interviu sakė G. Grušaitė.

Tad tiems, kuriems patiko „Metų knygos 2018“ rinkimuose dalyvaujanti knyga „Stasys Šaltoka: vieneri metai“, kviečiame balsuoti svetainėje: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/. O neskaičiusius kviečiame skaityti.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė