„Gyvai ir atvirai II“. Susipažinome su V. Morkūno kūryba

Gimnazijos biblioteka tęsia Metų knygos rinkimų renginių ciklą „Gyvai ir atvirai“. Šįkart susipažinome su dar vienu suaugusiųjų prozos kategorijoje dalyvaujančiu rašytoju, vertėju Vidu Morkūnu ir jo trumpųjų novelių rinkiniu „Pakeleivingų stotys“. Kadangi rašytojas atvykti negalėjo, kartu su ketvirtų klasių gimnazistais ir jų lietuvių kalbos mokytoja Vaida Kainauskiene pasižiūrėjome interviu su rašytoju, mokiniai skaitė noveles, jas aptarėme.

Kaip sakė mokytoja Vaida, tai buvo pamoka-mįslė, kadangi niekas anksčiau nebuvo skaitęs šio autoriaus kūrinių. Buvo įdomu V. Morkūno noveles palyginti su anksčiau skaitytų rašytojų novelistų tekstais. Labai trumpos, kartais kraupios, buitišku stiliumi parašytos novelės verčia stabtelėti tarsi stotelėje ir pamąstyti apie žmogaus būtį, likimą, gyvenimo beprasmiškumą ar trapumą. Kaip apie V. Morkūno kūrybą atsiliepė literatūros kritikė V. Daujotytė, „tai stipri proza, sunku patikėti, jog tokia dar gali būti“.

Džiaugiamės, kad gyvas pokalbis iš karto sužadino kai kurių mokinių norą perskaityti knygą „Pakeleivingų stotys“ iki pabaigos. Tiems, kuriems ji patiks, kviečiame balsuoti Metų knygos rinkimų svetainėje internete.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė