IA klasės išvyka

Rugsėjo 21 diena, šeštadienis. IA klasės mokiniai puikiai išsimiegoję, susikrovę savo bagažą ir gerą nuotaiką į autobusą, o svarbiausia – viskam pasiruošę, 12.30 val. pajuda iš Vilkaviškio į Kernavę. Kelias neprailgo dėl geros muzikos bei draugiškų pašnekesių.

Pirma stotelė – Valstybinis Kernavės archeologijos ir istorijos muziejus. Čia mokiniai susipažino su Kernavės praeities istorija, matydami daugybę archeologinių kasinėjimų atradimų ir išgirsdami daug pasakojimų apie lietuvių senovės buitį. Taip pat kopė į aukščiausią Kernavės piliakalnį, nuo jo žvelgė ir grožėjosi rudeniška Lietuvos gamta.

Pakeliui į Trakus sustojome aplankyti Angelų kalvą, vėliau ir nuostabaus grožio Užutrakio dvarą. Valandėlę sustoję Trakuose, turėjome galimybę paragauti karaimų – vienos Lietuvoje gyvenančios tautinės mažumos – nacionalinių patiekalų.

Galiausiai mokiniai pasiekė labiausiai lauktą kelionės tikslą – Jovariškių kaimą. Viename iš jo miškų laukė naktinis žygis su įvairiomis užduotimis ir išbandymais. Klasei buvo svarbiausia laikytis išvien ir darniai pasiskirčius komandomis žaisti slėpynes aklinoje tamsoje. Tai buvo puiki mokomoji pramoga, įrodanti, kad miškas visai nėra baisus, ypač kai esi su savo klasės draugais. Vedlys puikiai pažinojo mišką, todėl visi į Vilkaviškį iš paslaptingo miško grįžo sveiki ir gyvi, o, svarbiausia, kupini nepamirštamų įspūdžių!

IA klasės mokinė Saulė Utaraitė