Įdomios paskaitos apie karjerą: ką turėtų žinoti mokiniai, tėvai ir mokytojai

Spalio 18 d. gimnazijoje viešėjo žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius, žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės vadovas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Gintaras Sarafinas. Svečias mokiniams, mokytojams ir tėvams skaitė paskaitas ugdymo karjerai klausimais.

Savo ateitį atsakingai renkasi tik 20 proc. jaunų žmonių. Kaip teisingiau pasirinkti turėtų padėti ne tik mokyklos, bet ir tėvai. Mokiniams lektorius davė daug patarimų, kokių klaidų nedaryti, kokius darbus ir užduotis atlikti jie privalo dar besimokydami mokykloje, kad studijų ir tolimesnės ateities pasirinkimas būtų realus, pamatuotas ir teisingas. Tai – sunkus, atsakingas darbas, kurio šiuolaikinis jaunimas labai vengia. Akcentavo, kad vyresniųjų klasių mokiniai privalo savarankiškai domėtis, atlikti daugybę savęs pažinimo testų, ieškoti, tyrinėti ir taip atrasti juos dominančias veiklas. Mokytojas – tik patarėjas. Pasak lektoriaus, Lietuvos aukštosios mokyklos žymiai geresnės už antrarūšius užsienio koledžus, į kuriuos sustoja lietuvaičiai. Tad išvažiuoti į užsienį geriau per „Erasmus“ mainų programas studijuojant Lietuvoje arba užsienyje rinktis aukštesnės pakopos magistrantūros studijas.

G. Sarafinas aiškino, kad tėvai privalėtų savo vaikus išvesti iš komforto zonų, leisti jiems patiems patirti įvairius sunkumus, kad išsiugdytų požiūrį į mokslą ir darbą – skatinti neformalaus ugdymo būrelių lankymą, savanorystę, „šešėliavimą“, darbą mokinių atostogų metu.

Lektorius davė daug praktiškų patarimų iš savo asmeninės patirties, iš stažuočių užsienyje, pasidalino nuorodomis į interneto portalus, padedančius susiorientuoti profesijų gausoje. Šie patarimai, tikimės, padės tiek gimnazistams, tiek jų tėveliams bei mokytojams kuriant jaunosios kartos ateitį.

Pasidomėkite ir jūs:

Karjeros ugdymo mokytoja Joalita Arbačiauskienė