Integruotos ugdomosios veiklos gimnazijoje

Siekdami pagerinti mokinių ir mokytojų emocinę, fizinę savijautą, rugsėjo 2–16 dienomis gimnazijoje organizuojame integruotas ugdomąsias veiklas. Jų metu ugdome bendradarbiavimo kompetenciją, veiklos organizuojamos dirbant komandose kitose edukacinėse erdvėse.

Tikimės, kad tokios veiklos pagerins mokinių mokymosi motyvaciją, mokinių ir mokytojų emocinę ir fizinę savijautą.

NETRADICINĖ MUZIKOS PAMOKA I–II kl. mokiniams. Smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir vienas pirmųjų džiazo puoselėtojų Lietuvoje, pianistas Povilas Jaraminas, gimnazistams pristatė muzikos paveldo programą „Nuo klasikos iki džiazo“.

Lektorė Gailė Kvietkutė-Gudelė gimnazistams vedė „Komandos formavimo: kultūrinių, socialinių ir emocinių įgūdžių lavinimo“ užsiėmimus I klasių gimnazistams.

Gimnazijoje viešėjo lektoriai iš Klaipėdos, „Eksperimentinė kūrybinio mąstymo laboratorija“ įkūrėjai, Andrius Chomičius ir Gerda Surgautaitė. Vyko įdomios, netradicinės pamokos.

Sprendimų kūrimas ir priėmimas komandoje – netradicinė pamoka IIID klasės gimnazistams

Tai interaktyvus edukacinis užsiėmimas, kurio metu mokiniai lavino gebėjimą kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti problemas. lavinsime gebėjimą reikšti mintis argumentuotai ir diskutuoti. Mokėsi bendradarbiauti ir priimti sprendimus komandoje.

Mano finansinis gyvenimas – netradicinė matematikos-verslumo pamoka III kl. gimnazistams

Šio užsiėmimo metu mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti Lietuvos mokesčių ir pensijų kaupimo sistemas ir treniruoti asmeninių finansų valdymo įgūdžius. Per 60 min. jiems teko „nugyventi“ 30 metų finansinio gyvenimo, susidūrė su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis (liga, ekonominė krizė, šeimos pagausėjimas, darbo netekimas), kurios drastiškai keičia asmens ir šeimos finansinę padėtį. Veikla pamokų metu, mokiniams leido pasikartoti per ekonomikos pamokas gautas žinias bei praktiškai patirti, kaip lengva (ar sunku) pasiruošti niekada nenuspėjamai ateičiai.

Nuotolinė lietuvių kalbos pamoka „Jono Biliūno tiesa ir teisingumas“ vyko IV klasių mokiniams, tiesiogiai iš Jono Biliūno tėviškės sodybos. Mokiniai turėjo galimybę patirti Jono Biliūno kūrinių istorinį ir kultūrinį kontekstą. Rašytojo būdo bruožus atskleidė jo laiškų fragmentai, įgarsinti vaizdo siužete iš spektaklio „Jis ir Ji“. Per įvairių žanrų rašytojo kūrybą: apysaką „Liūdna pasaka“, apsakymus „Ubagas“, „Lazda“, „Vagis“, publicistinius, šviečiamuosius straipsnius, laiškus mokiniai sužinojo apie didelius J. Biliūno gyvenimo tikslus.

Penktadienis gimnazijoje buvo ypatingas. Svečiavosi Alytaus miesto teatro aktorių kolektyvas, kuris buvo pasiruošęs įveiklinti gimnazistus. Gimnazistai dalyvavo diskusijų spektaklyje „pX| prieš kryžkelę“, kuris mokiniams vaizduoja tam tikras konfliktines situacijas iš jų gyvenimo. Aktoriai kartu su jaunimu diskutavo, vaidino. Kūrybinėse dirbtuvėse „Judėk ir (ne)mąstyk mokiniai galėjo pažinti savo privalumus ir trūkumus, stiprinti pasitikėjimą savimi, išlaisvinti kūrybiškumą. Šie gebėjimai ypač svarbūs ugdant savimi pasitikinčią ir kūrybingą asmenybę, gebančią save analizuoti ir tobulinti bei siekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių.

Kūrybinė edukacija „Scenos kalbos treniruotė“ buvo skirta teatro besimokantiems gimnazistams. Kūrybinių dirbtuvių metu gimnazistai buvo supažindinami su kalbos ir balso ypatumais, atliko dikcijos ir kvėpavimo pratimus.

Sferinis kinas. II ir III kl. gimnazistai, besimokantys fizikos, dalyvavo netradicinėje pamokoje. Svečiai iš Aukštaitijos verslo centro gimnazistams pristatė edukacinius filmus: „Dangaus platybės“, „Planetos. Kelionė saulės sistema“, „Kelionė į milijardą saulių“, „Gyvybės energija“, „IBEX – ieškant saulės sistemos pakraščio“ . Erdvinio kino filmai įtraukė mokinius į pasaulio įdomybes, buvo galima sužinoti daug naudingos mokomosios informacijos. Erdvinio kino dėka vaizdžiai perteikiama informacija susijusi su astronomija, fizika, biologija.

Edukacinėje paskaitoje-istorijos pamokoje „Pagaminta Vilniuje: įdomioji pramonės ir daiktų istorija“ dalyvavo IIC kl. gimnazistai. Nuotolinės pamokos metu mokiniai išgirdo kuriuos Vilniuje pagamintus daiktus žinojo kiekvienas miestietis, o kurie buvo laikomi paslaptyje po devyniais užraktais Taip pat sužinojo kur veikė pirmasis sostinės šokolado fabrikas ir kur buvo pagamintas pirmasis lietuviškas kompiuteris. Paskaitoje išsamiau buvo supažindinti su Vilniaus pramonės istorine raida. Pasakojimas buvo gausiai iliustruotas archyvinėmis nuotraukomis, iškarpomis iš senosios spaudos, istoriniais žemėlapiais, archyvine video medžiaga.