Kristinos Kazlauskaitės tapybos darbų paroda „6 istorijos“

„Žmonija formuojasi tik kolektyve: vienas žmogus niekada neužauga, – žmogus augina žmogų“, – teigė E. Mieželaitis.

Mokykloje mokytis gali būti ir smagu. Ypač tuomet, kai pamokos vyksta netradicinėje erdvėje, kai kabineto erdvės prasiplečia ir atsiranda didesnės galimybės mokiniams parodyti savo talentus.

Taip nutiko ir vieną ketvirtadienį Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje. Penktos pamokos metu II aukšto fojė rinkosi įvairių klasių mokiniai į Kristinos Kazlauskaitės, IIIA kl. mokinės, tapybos darbų parodos „6 istorijos“ atidarymą. Šią mokinę daugelis gerai žino kaip ne vieno rajoninio ir respublikinio konkurso bei įvairių dalykų olimpiadų laimėtoją, kaip tarptautinio dailės konkurso „Tėvynės labui“ laureatę, kaip „Erasmus+“ projekto dalyvę, kaip puikiai besimokančią, nuostabią, patikimą, nuoširdžią gimnazistę, bet dabar gali ją pažinti iš naujo kaip perspektyvią jaunąją portretų tapytoją.

Mokyklos erdvę paįvairino į susirinkusiuosius žvelgiantys neįtikėtinai realistiškai achromatinėmis spalvomis nutapyti portretai. Tiesiog neįtikėtina, jog tai ne profesionalo, o gimnazistės atlikti kūriniai. Kad tai ne fotografijos, daugelį įtikino tik pačios autorės patvirtinimas ir detalus pasakojimas, kaip vyksta darbo procesas ir kaip kompiuteryje esančios fotografijos virsta ranka pieštu nuostabiu realistiniu portretu. Pasirodo, tai užtrunka gana ilgai. Kristina prie vieno darbo praleidžia ilgas valandas, kartais 3, 4 paras ar net savaitę. Visas šis procesas dažniausiai vyksta atostogų metu. Tikrai norint galima suderinti mokslus su daile. Kristina visiems pataria: „ Niekada nepasilikti rytojui darbų, kuriuos gali atlikti šiandien. Taip, mokslai yra svarbu, tačiau poilsis ir laisvalaikis turi ne mažesnę svarbą, todėl būtina darbą ar mokslą derinti su pomėgiais.“
Portretų cikle „6 istorijos“ vaizduojamas žmogus. Realistiškai pavaizduoti žmogų, jo išraišką, emocijas yra sudėtinga užduotis ir patyrusiam dailininkui, bet Kristina puikiai su tuo susitvarkė. Penkiuose portretuose pavaizduoti muzikos atstovai. Jiems visiems buvo skirta daug laiko ir įdėta dalis autorės sielos. Labiausiai pačiai autorei patinkantis portretas – Fredžio Merkurio. Grupė „Queen“ ir Fredis Merkuris neabejotinai patenka į daugelio žmonių mėgstamiausių atlikėjų sąrašą. Ne išimtis ir Kristina. Niekas negalėtų paneigti, kad jis – išskirtinis vokalistas, turėjęs tiek nuostabų balsą, tiek neišblėstančią charizmą. Kristina džiaugėsi, kad jai teko proga grupę „Queen“ išgirsti gyvai, nors legendinio vokalisto tuo metu jau nebebuvo tarp gyvųjų, bet koncertas vis tiek paliko neišdildomą įspūdį ir, kaip matome, davė impulsą kūrybai. Kūrybinių darbų cikle pavaizduoti toli gražu ne visi dainininkai ir muzikantai, kurių muzikos klausosi jaunoji autorė. Ji turi begalę minčių, ką dar galėtų pavaizduoti savo darbuose, ir viliasi, jog ateityje šiuos piešinius papildys dar ne vienas portretas.

Viena nutapyta moteris yra ypatinga. Tai Safiya Nygaard. Būtent Safiya Nygaard portretą Kristinos socialiniame tinkle Instagram paskyroje pastebėjo YouTube atstovai ir įkėlė į savo Instagram puslapį, kur jis sulaukė daugiau nei šimtą tūkstančių paspaudimų „patinka“. Mergina šių skaičių nesureikšmina, tačiau tai, jog jos piešinį įvertino tiek žmonių iš viso pasaulio, tikrai skatina tobulėti.

Todėl labai norėtume paroda „6 istorijos“ pasidalyti ir su vilkaviškiečiais. Visus norinčius kviečiame į „Aušros“ gimnaziją II aukšto fojė. Paroda veiks iki š. m. balandžio 18 d.

O jaunajai menininkei norėtume padėkoti ir palinkėti sėkmės kūryboje. Tu esi nuostabi… Tavo talentas daugelį žmonių daro laimingus…
„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas.“ (Vydūnas)

R. Viktažentienė