Naktinis pasivaikščiojimas po Joniškėlį

Lietingą spalio 10-os dieną IB klasės padaužos nusprendė pragiedrinti niūrią kasdienybę išvyka į Joniškėlį. Kelionė buvo tolima, tačiau laikas praėjo greitai ir neprailgo, o tik dar labiau sutvirtinome klasės bendravimo ir draugiškumo ryšius.

Atvykę į vietą sutikome nuostabų gidą Viktorą Stanislovaitį ir su juo pirmiausia aplankėme stebuklingąjį Joniškėlio akmenį, apipintą legendomis ir pasižymintį gydomosiomis savybėmis. Vėliau teko lankytis sutemų apgaubtose Joniškėlio kapinėse, kuriose daugiausia dėmesio sulaukė keistomis detalėmis papuoštas kryžius.

Trečiojo sustojimo metu aplankėme seniausią Lietuvoje kaimo ligoninę, veikiančią ilgiau nei 200 metų. Dvarininkų Karpių įkurta Joniškėlio ligoninė dabar pavadinta čia dirbusio gydytojo Jono Leono Petkevičiaus vardu. Buvusiame Vilniaus universitetinės ligoninės padalinyje dirbo ir jo duktė – rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Šioje vietoje įsiminė keisti, gana bjaurūs senovės liaudies gydymo būdai, kurie yra užrašyti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės raštų V tome. Kaip sakoma, ,,mus žavi tai, kas šokiruoja“.

Paskutinis ir visų lauktas sustojimas – Karpių dvaras. Čia mūsų laukė naktinis pasivaikščiojimas ir jo metu pasakojamos baugios su dvaru susijusios istorijos. Prieš pradedant gidas mums iškėlė tris pagrindines taisykles, kurių nesilaikant ekskursija iš karto nutraukiama. Mūsų klasei buvo tikras iššūkis, nes viena iš taisyklių griežtai draudė kalbėti, šnabždėtis ar skleisti bent menkiausią garsą. Tačiau, kad ir kokie plepūs būtume, su užduotimi puikiai susitvarkėme.

Gidas ir jo įdomiai pateiktos istorijos apie Joniškėlį paliko gilų įspūdį ir norą kada nors sugrįžti. Tad pirmoji ekskursija su klasės vadove Rasa Kvirevičiene ir kartu vykusia socialine pedagoge Rita Bandžiuliene praėjo sklandžiai ir įdomiai, sukurdama tvirtus pamatus bendravimui, pasitikėjimui ir naujiems maloniems išgyvenimams.

Patricija Janavičiūtė, IB klasės mokinė