(Ne) kasdieniai susitikimai su knyga

Knygos lavina sielą, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. Jos skatina tobulėti, suteikia progą apmąstymams bei duoda atsakymus į daugelį rūpimų klausimų. Todėl gimnazijos bibliotekoje nuolat bendraujama su lietuvių kalbos mokytojomis ir ieškoma įdomesnių, kūrybiškumą ugdančių, knygos perskaitymo būdų.

Idėją skaityti paaugliams skirtas serijos „10+“ knygas įgyvendino I C klasės mokiniai, kurie, paskatinti mokytojos V. Kainauskienės, ne tik jas perskaitė, bet ir sugalvojo akciją „Padovanok knygai skirtuką“. Prie šios akcijos prisijungė I A klasės mokiniai. Jie, atsiskaitydami perskaitytą K. Sajos knygą „Kurio nieks nemylėjo“ arba L. S. Černiauskaitės knygą „Benedikto slenksčiai“, turėjo užduotį – padaryti skirtuką. Pasak mokytojos R. Kvirevičienės, mokinių atlikti darbai buvo originalūs, kūrybiški, naudingi, informatyvūs ir įdomūs. I D klasės mokiniai bibliotekoje buvo pakviesti į aklą pasimatymą su knyga, kuris tapo ne tik žaisminga avantiūra, bet, mokytojos D. Pranskevičiūtės manymu, ir kūrybiškumo reikalaujančiu nuotykiu.

Tokie susitikimai su knygomis padeda mokiniams atrasti kažką naujo, įdomaus ir netikėto. Ne veltui sakoma, kad atsitiktinai perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą.

Bibliotekininkė Rūta Jakienė