Nematomo barjero net nebuvo!

Kasdien tas pats kelias į mokyklą. Kelionė namo turbūt neįtikėtinai panaši. Aplink ta pati sūduviška gamta. Namai, kapinės, riboženkliai – ir tie dažnai vienodi. Tačiau visiškai kitokia yra mūsų visų istorija: pilna herojų, t. y. žmonių, kurie tapo aukomis, ir  jų gyvenimo istorijos vertos kino filmo. Taigi ar kada susimąstėme, kokia nepažinta yra Suvalkija ir jos gyventojai? 

Rugsėjo dvidešimt pirmąją dieną Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje buvo bandyta pažinti bei atrasti bent dalį Suvalkijos ir jos gyventojų istorijos. Apie Vilkaviškio žydų ir savo šeimos išgyvenimus kalbėjo žydų istorijos tyrinėtojas iš Izraelio Raph Salinger. Netikėti šeimos gyvenimo vingiai Pilviškiuose ir Vilkaviškyje, pomėgio tyrinėti  žydiškąją istoriją atsiradimas, hebrajų kalbos pamoka – tai tik dalis temų, kurios labai sudomino klausytojus. Istorijos ir pilietiškumo pamoka-susitikimas pavyko puikiai, buvo organiškas ir beveik neformalus, o dialogas anglų kalba tikrai nepastatė nematomo barjero.

Dėkoju ponui Ralph Salinger, mokytojoms Daivai Čėsnienei ir Erikai Anisimavičienei, gimnazistams už prasmingą laiką ir atradimus kartu.

Gustas Vaškelis, IVA klasė

Nuotraukos: Viktorija Zaveckaitė, IVE klasė