Paroda „Leiskite man būti savimi…“ (atnaujinta 2019-03-28)

Kovo 6–7 dienomis į mūsų gimnaziją atkeliavo tarptautinė edukacinė paroda-projektas, kurią sukūrė Annos Frank namų organizacija Amsterdame, „Leiskite man būti savimi… Annos Frank gyvenimo istorija“. Paroda skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai. Šios parodos, kuri vyksta įvairiose Lietuvos mokyklose, tikslas yra ne tik padėti jauniems žmonėms suvokti pavojus, keliamus antisemitizmo, rasizmo ir diskriminacijos, bet įsisąmoninti laisvės, lygių teisių ir demokratijos svarbą, siejant viską su vienos iš holokausto aukų Annos Frank gyvenimu. Abi dienas gimnazijos mokinių grupė iš ID, IIC, IIIA ir IIIB klasių dalyvavo intensyviuose ir įdomiuose mokymuose, kurių metu pasiruošėme pristatyti šią kilnojamąja parodą, kitaip tariant, tapome jos gidais. Patirtis yra tikrai neįkainojama, įgijome labai daug istorinių žinių bei buvome supažindinti su šių dienų problemomis, jas mokėmės atpažinti ir supratome, kokią žalą jos daro gal ir ne aplink mus, bet visgi tai kažkur pasaulyje vyksta šiuo metu. Mokymai nepraėjo veltui – kovo 12 dieną mums, ID klasės mokiniams, teko pirmąkart paragauti gido duonos – pristatėme parodą savo klasės draugams.

Kovo 18 d. jauniesiems gimnazijos gidams užsiėmimą apie Vilkaviškio krašto žydų bendruomenės istoriją vedė istorikas, muziejininkas Antanas Žilinskas. Svečias gerai įvertino parodos pristatymą, davė naudingus patarimus gidams. Parodą „Leiskite man būti savimi…“ aplankė ir S. Neries pagrindinės mokyklos mokiniai, jiems parodą pristatė jaunieji gimnazijos gidai. 

Kovo 21 dieną tarptautinės edukacinės parodos aplankyti atvyko garbūs svečiai – Trečiojo amžiaus universiteto studentai ir Vilkaviškio „Rotary“ klubo nariai. Numatyta, kad šią parodą iš viso aplankys 18 grupių.

Kovo 28 d. parodą apžiūrėjo Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro 8 klasės mokiniai, o kiek vėliau tą pačią dieną atvyko TAU studentai, kurių atstovai savo viešnage jau prieš tai buvo pagerbę parodą, lydimi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialisčių. Trečiojo amžiaus universiteto ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai taip pat aplankė kitas mokykloje vykstančias parodas: buvusių mokinių tapybos darbų parodą „Kelionė laiku“ ir gimnazistės Kristinos Kazlauskaitės piešinių parodą „6 istorijos“.

Šią parodą iš viso aplankė 22 grupės.

Miglė Pakarskaitė, ID klasės mokinė