Pasidžiaugėme aktyviausiais skaitytojais ir diskutavome apie kultūrą

Tradiciškai kiekvieną gegužės mėnesį gimnazijos bibliotekininkės pakviečia į šventę pačius aktyviausius bibliotekos skaitytojus ir bičiulius. Išrenkame daugiausiai grožinių literatūros kūrinių perskaičiusius mokinius, darbuotojus ir knygnešius, kurie rūpinasi artimųjų skaitymo džiaugsmu. Pasveikinę aktyviausius, kamerinėje aplinkoje diskutavome apie kultūrą, ką ji mums reiškia, kiek jos matome aplink, kokių renginių ir susitikimų norėtume atnaujintoje bibliotekoje.

Diskusijos metu priėjome išvados, kad mums visiems reikia žingsnis po žingsnio artėti aukštosios kultūros link, peržiūrėti savo vertybes ir išmokti kalbėtis, diskutuoti, išgirsti vieniems kitus. Kursime diskusijų klubą, kuriame gvildensime mums visiems aktualias temas.

Nuostabius kūrinius klarnetu šventės dalyviams dovanojo IIIA klasės mokinys Adas Taraškevičius. Vaišinomės tortu, kava ir arbata. Šilti susitikimai suartina, leidžia labiau pažinti vieniems kitus.

Štai šių metų patys aktyviausi gimnazijos bibliotekos skaitytojai ir bičiuliai: Aušrinė Navickaitė (IA kl.), Ugnė Piliukaitytė (IB kl.), Paulina Butkevičiūtė (IC kl.), Gabija Riškevičiūtė (IE kl.), Emilija Venskūnaitė, Kamilė Skinkytė, Modesta Menčinskaitė ir Gerda Tamoševičiūtė iš IIA kl., Eglė Šalaševičiūtė (IIB kl.), Paulius Šavelskis (IIIC kl.), Greta Rucevičiūtė ir Ona Birštonaitė  iš IIID kl., Aušrinė Zajankauskaitė (IIIE kl.),  Kamilė Pacevičiūtė ir  Vita Puniškytė iš IIIF kl., Gustas Vaškelis (IVA kl.), Evelina Gružinskaitė (IVD kl.), Marija Bendoraitytė ir Viktorija Zaveckaitė iš IVE kl.

Gimnazijos darbuotojų tarpe aktyviausi buvo: Antanas Budrys (taip pat ir bibliotekos rėmėjas), Sonata Saukienė, Virginija Bartkuvienė, Eglė Čiaučionaitė, Vaida Bonkevičienė, Albina Šneiderienė, Rita Bandžiulienė, Inga Kaminskienė.

Aktyviausi knygnešiai: mokytoja Marytė Mockienė ir IVC klasės mokinys Mykolas Vidžiūnas. Mykolo mama, lietuvių literatūros gerbėja, taip pat dalyvavo šventėje.

Džiaugiamės savo bičiuliais, tikime, kad kiti, kurie nebuvo paminėti ir pasveikinti, tikrai randa laiko knygai savo dvasios turtinimui.

„Skaitymas žmogui yra draugija, nepakeičianti jokios kitos, bet kokios jokia kita ir neatstotų. Skaitymas jam nepateikia jokių išsamių paaiškinimų apie lemtį, bet nuaudžia tankų jo ir gyvenimo vientisumo tinklą. Nepastebimo ir slapto vientisumo, kuris išreiškia paradoksalią laimę gyventi ir tuo pačiu atskleidžia tragišką gyvenimo beprasmybę.“ (D. Pennac)

Bibliotekos vedėja J. Arbačiauskienė