Paskutinio skambučio šventė

Kaip ir kiekvienais metais, gegužę nuskambėjo Paskutinis skambutis, šįkart jau X „Aušros“ gimnazistų laidai. Ypatingas ir kitoks paskutinio skambučio rytas buvo abiturientams, jų klasių vadovėms, mokytojams. Kūrybingi ir išradingi abiturientai iš anksto ryto stengėsi nustebinti klasės vadoves, mokytojus. Abiturientai ankstyvą rytmetį skubėjo pažadinti Direktorių, mokytojus, klasės vadoves. Nešini kavos puodeliu, kupini gražiausių linkėjimų, sveikino ir dėkojo tiems, kuriuo šiuo nelengvu – mokymo(si) – keliu ėjo kartu su jais ir greta jų. O klasių vadovėms parengė staigmenų – po to, kai ryte pasveikino mokytojus, visi laidos mokiniai ir vadovės susitiko prie Paežerių dvaro, rašė ant balionų svajones, kuriuos, kupini tikėjimo ir ryžto, paleido išsipildyti… Po šio jaudinančio momento klasių vadovių laukė dar vienas netikėtumas – jas senoviniu automobiliu parvežė į mokyklos kiemą.

Gausus būrys abiturientų, nešini vėliava ir kita gimnazijos simbolika, „sujudino“ visus vilkaviškiečius ir kvietė įsiklausyti į mokyklinio varpelio gaudesį, prieš prasidedant šv. Mišioms Katedroje. Katedroje juos šiltai sutiko ir pasveikino Dekanas Vytautas Gustaitis, linkėjo būti dideliems savo meile, darbais, dėkingumu. Po jautrių akimirkų Katedroje, Vilkaviškio miesto moksleivių orkestro vedami maršo žingsniu abiturientai, klasės vadovės sugrįžo į gimnaziją. Čia jų laukė visa bendruomenė ir mažieji draugai iš pradinės mokyklos. III klasės mokinių sveikinimo žodžiai, skirti abiturientams, vertė susimąstyti, kad mokyklinės dienos jau niekada nesugrįš. Po iškilmingo sutikimo abiturientų laukė paskutinė pirmųjų mokytojų, 8 klasių auklėtojų ir, žinoma, 4-erius metus juos lydėjusių klasių vadovių pamokos.

Paskutinio skambučio šventę pabaigė renginys aktų salėje. Renginyje dalyvavo Dekanas Vytautas Gustaitis, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kuris, baigiantiems mokyklą, linkėjo didžiausios sėkmės. Abiturientai dėkojo pradinių klasių mokytojoms, pagrindinėje mokykloje sutiktiems auklėtojams ir gimnazijos mokytojams už padrąsinimą, palaikymą, supratimą. Didžiausias netikėtumas ir staigmena abiturientams buvo tėvelių nuoširdus pasveikinimas – parašytų laiškų perdavimas. Nubraukę ne vieną džiaugsmo ir graudulio ašarą, kai kurie abiturientai negalėjo susitaikyti su mintimi, kad jau daugiau nebus pamokų, spintose liks kabėti mokyklinės uniformos ir į pamokas nebekvies skambutis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Laukaitienė