Profesinis veiklinimas „IKEA Industry Lietuva“ gamykloje

Grupė II klasių gimnazistų birželio 5 d. dalyvavo Kazlų Rūdoje esančios įmonės „IKEA Industry Lietuva“ organizuotoje atvirų durų/karjeros dienoje. Ši diena paliko daug neįkainojamų įspūdžių, kadangi ekskursijos metu mokiniai neįprastomis formomis susipažino su įmonės veikla, ten dirbančiais įvairių sričių specialistais. Puikiai savo sritį išmanantys rinkodaros ir logistikos specialistai mokiniams parengė įžaidybintą ekskursiją „IKEA Industry – kosminių galimybių pasaulis“, kurią kartu su įmonės specialistais vedė „Power Hit Radio“ laidų vedėja Raminta Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė.

Keliaudami po vieną didžiausių įmonių Pabaltijyje, kuri specializuojasi medžio drožlių plokščių ir baldų gamyboje, klausydami specialistų ir žaisdami žaidimą planšetėse, mokiniai atsakinėjo į klausimus, o surinkusieji daugiausiai taškų, laimėjo vertingus prizus. Visi ekskursijos dalyviai gavo dovanų – USB atmintukus. Ekskursijos pabaigoje mokinius pasitiko KTU universiteto studentai, papasakojo apie savo pasirinktas studijų programas, atsakė į klausimus.

Ekskursijos metu supratome, kad šiuolaikinėse įmonėse žmogaus rankų darbą pakeičia kompiuterizuota technika ir robotai – taigi robotika ir įvairios IT technologijos yra vienos iš perspektyviausių studijų sričių. Mokiniai praplėtė akiratį, gavo daug žinių ir galbūt ateityje kuris nors iš jų pasirinks karjerą šioje gamykloje.

Karjeros ugdymo mokytoja Joalita Arbačiauskienė