Respublikinė praktinė mokyklinių laikraščių leidėjų konferencija „MOKYKLOS LAIKRAŠTIS RAŠO 2017“

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos laikraščio „Žibintas“ 6 jaunieji žurnalistai gruodžio pirmąją išsiruošė į Prienų „Žiburio“ gimnaziją – į respublikinę praktinę mokyklinių laikraščių leidėjų konferenciją „Mokyklos laikraštis rašo 2017“. Į šią konferenciją suvažiavo 12 bendrojo ugdymo mokyklų komandų, kurie savo mokyklose leidžia mokyklinius laikraščius.

Konferencijos tikslas – aptarti bendrojo ugdymo mokyklų mokyklinių laikraščių (popierinių ir internetinių) ruošimo ir pateikimo situaciją, numatyti bendrojo ugdymo mokyklų mokyklinių laikraščių leidėjų ir profesionalių žurnalistų bendradarbiavimo galimybes, sudaryti sąlygas pasidalinti patirtimi.

Ypač visus nustebino, suglumino, pralinksmino ir kartu pakerėjo žurnalistės ekspertės Lidijos Laurinčiukienės paskaita „Ko reikia, kad mokyklinis laikraštis būtų įdomus?“ arba „Kas bendra tarp žurnalistikos ir pašvinkusios žuvies?“ Į šiuos ir dar daugiau klausimų ieškojome atsakymų, kaip sakoma, „čia ir dabar“. Sužinojome, kaip perpjauto greipfruto kvapas suintensyvina smegenų veiklą, mokėmės priimti įvairius žurnalistinius sprendimus ir iššūkius. Mokėmės prisistatyti bei šypsotis pašnekovui, imti interviu, būti pasiruošusiam viskam – elgtis ryžtingai ir drąsiai. Po to sekė kitas jaunųjų žurnalistų išbandymas – savarankiškas praktinis darbas – ekspromtu sugalvoti temą ir sukurti tekstą.

Labai džiaugiuosi, kad mūsų komanda su šiomis užduotimis susidorojo puikiai. Marta Marčiulionytė (IV A kl.) ir Brigita Grigaliauskaitė (II F kl.) paruošė po dvi temas. Emilija Klimašauskaitė (I B kl) ir Kamilė Bakšinskaitė (I E kl.) paruošė vieną temą, jos ėmė interviu. Gustas Vaškelis (III A kl.) maketavo laikraščio puslapį ir pristatė jį įvertinimui. Labai džiaugiamės suradę Gabiją Tumosaitę (I C kl.). Jeigu ne mūsų gimnazijos laikraščio jaunoji foto korespondentė Gabija, šiandien neturėtume kuo pasigirti ir įrodyti, kad tikrai dalyvavome tame renginyje.

 Neformaliojo ugdymo būrelio vadovė, Vilija Brundzienė