„Savaitė be patyčių“

Tradicinės „Savaitės be patyčių“ proga, mes, I B klasės mokiniai, nusprendėme  kiekvienos dienos temomis pasidomėti plačiau, o gautomis žiniomis pasidalinti su kitais.

Pirmadienio temą „Draugai“ pristatė Meila Andriuškevičiūtė ir Barbora Ramanauskaitė. Jos pasakojo apie tai, kas rūpi kiekvienam paaugliui – draugystę ir bendravimą: ,,Ne žodžiai, o veiksmai augina tikrąją draugystę.“

Kitos dienos temą mums pristatė Iveta Bulotaitė ir Gabija Maksvytytė. Mokinės kalbėjo apie pagalbą liūdinčiam draugui. Merginos pristatė 5 būdus, kuriais galima pasinaudoti, jeigu norite padėti draugui. Pristatymo pabaigoje už mandagų elgesį gavome saldainių!

Apie liūdnas dienas ir kaip tuomet elgtis, mums kalbėjo Gabija Arlauskaitė. Ji pasakojo apie pykčio kilmę, dalinosi patarimais, kaip pačiam sau praskaidrinti nuotaką. Labiausiai įsiminęs patarimas – ant abiejų rodomųjų pirštų nusipiešti po šypsenėlę, nes jas pamatę ir mes patys norime šypsotis.

Klaida Merkeliūnaitė ir Vita Bieliukaitė, pristatydamos patyčių požymius, nusprendė paskambinti į „Vaikų liniją“ ir, prisistatydamos kitokiais vardais ir pasakodamos apie išgalvotą problemą, paklausė, kas yra patyčios ir kaip jas atpažinti. Tačiau mokinės liko nusivylusios – aiškaus atsakymo taip ir negavo.

Airidas Žaliauskas ir Tautgirdas Striokas savaitę užbaigė linksmesne gaida. Vaikinai kalbėjo apie geros išeities taisykles. Jie sugalvojo kelias situacijas ir, remdamiesi interneto žiniomis ir sava patirtimi, pateikė jų sprendimo būdus.

Morta Inkrataitė, I B kl.