„Šešėliavome“ Vilkaviškio ligoninėje

Smalsiausi „Aušros“ gimnazistai pavasario atostogas praleido turiningai ir savo žinias gilino „šešėliaudami“ Vilkaviškio ligoninėje. Turėjome galimybę artimiau susipažinti su kasdieniniu ligoninės darbuotojų gyvenimu, apžiūrėti patalpas, į kurias paprastai patekti negalima, domėtis mums aktualiais dalykais, susijusiais su darbu ligoninėje. Šios dvi dienos buvo kupinos informacijos, kuri, galbūt, padės apsispręsti dėl ateities planų, kadangi „šešėliaudami“ matėme tą darbo ligoninėje pusę, kurios daugelis pamatyti negali.

„Šešėliavimas“ – tai buvimas šalia dirbančio žmogaus, leidžiantis suprasti, patinka pasirinkta profesija, ar ne. Paklausus mokinių, dalyvavusių „šešėliavime“, paaiškėjo, kad kai kuriems ši veikla atrodė gana nuobodi. „Buvo visai įdomu, bet viskas vyko labai greitai, daugiausia pasakojo apie įrangą. Apie vienus skyrius pasakojo mažiau, apie kitus daugiau“, – sakė mokinė, paklausta apie dienas, praleistas ligoninėje. Dalis mokinių po tokios „ekskursijos“ ligoninėje nusprendė, kad ateities su medicina tikriausiai nesies. Tačiau buvo ir tokių, kurie apie juos dominančią sritį, sužinojo dar daugiau, išklausė ligoninės darbuotojų istorijas, nuomones ir užtikrintai galėjo pasakyti, kad po veiklų ligoninėje medicina juos tik dar labiau domina, o galbūt ateityje netgi galėsime pamatyti juos dirbančius šiose patalpose.

Mokantis gimnazijoje, ypač dešimtoje klasėje, kai privalome rinktis dalykus, kuriuos norėsime mokytis tolimesnėse klasėse, tokios veiklos kaip „šešėliavimai“ yra būtini ir be galo naudingi. Mokiniai iš arčiau susipažįsta su jiems aktualiomis profesijomis ir tai padeda nuspręsti, kokius mokomuosius dalykus rinksimės mokytis toliau. Juk pamatę iš arti ir patys „paragavę“ savos profesijos galime nuspręsti, ar tai yra būtent tai, ko mes tikėjomės, o galbūt sužinosime dalykų, kurie atgrasys mus nuo tokio pasirinkimo ir išvengsime klaidų renkantis profesiją ateityje.

Emilija Flejieraitė, IIB kl. mokinė