Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje vėl šv. Kalėdos

Artėjant šv. Kalėdoms mes, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos IB klasės mokinės, kartu su klasės vadove Rasa Kvirevičiene darganotą lapkričio 29 dieną ėjome į Vilkaviškio ligoninę. Tai jau ketvirtus metus vykdoma veikla – kalėdinėmis dekoracijomis puošiamas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. Bet apie viską nuo pradžių. Vos tik mokytoja pasiūlė, mes sutikome, tačiau nežinojome, kiek daug ir sunkaus bei kantrybės reikalaujančio darbo laukia.

Šiais metais mokytoja ir mes, naujos pagalbininkės, nusprendėme skyrių puošti siūtais žaisliukais. Suprasdamos, jog ši užduotis reikalauja daug kantrybės ir laiko, į darbus kibome jau lapkričio mėnesio pradžioje. Pasirodo, siūti žaisliukus, kad ir paprasčiausių formų, yra nelengva.

Kol mes siuvome įvairiausių formų žaisliukus (eglutes, širdeles, burbulus), klasės vadovė darbavosi purškiamais dažais. Jai teko ,,sniegeliu“ bei ,,sidabru“ padegti didelę krūvą kankorėžių, kurių atnešė pririnkęs klasės draugas Almantas.

Galiausiai, kai darbas buvo baigtas, su dideliais krepšiais išsiruošėme į ligoninę. Nieko nelaukę pasiskirstėme darbus ir pradėjome puošti skyrių. Į talką atskubėjo buvusios IVC klasės mokinės, kurios jau turėjo patirties atliekant tokius darbus.

Nemeluosiu, prieš pradedant dirbti, išgirstant padėkas už tokį kruopštų darbą, išvystant šypsenas – visa tai atrodė beprasmiška. Tačiau nuomonė pasikeitė, vos pakabinome pirmus žaisliukus ir išgirdome malonius žodžius, pagyrimus. Dabar, po dviejų valandų kruopštaus darbo kabinat žaisliukus, juokaujame su klasės draugėmis ir vadove, kad daugiau laimės atneša maži geri darbai, nei dar vienas beprasmiškai prie telefono praleistas penktadienis.  

Patricija Janavičiūtė, IB kl.