Svečiavosi kino operatorius Saulius Lukoševičius

Gegužės 4 d. gimnazistai buvo pakviesti į susitikimą su vilkaviškiečiu, kino operatoriumi Sauliumi Lukoševičiumi. Džiugu, kad jauni, tačiau jau daug gyvenime pasiekę žmonės atvyksta pasidalinti savo patirtimis su mokiniais. Svečias tarsi kino filmo juosta prabėgo per savo biografiją: tėtės – fotografo Juozo Lukoševičiaus – įkvėptas ne tik fotografavo, bet ir į rankas paėmė video kamerą, kuri tapo pagrindiniu gyvenimo tikslu. Aktyviai dalyvaudamas įvairiuose projektuose, Saulius buvo pastebėtas užsienio režisierių ir kartu su jais yra sukūręs įvairaus žanro filmų, kurie pelnė įvairiausius apdovanojimus.

2017 m. S. Lukoševičius tapo geriausiu Lietuvos metų kino operatoriumi, jam įteiktas „Ąžuolo“ apdovanojimas už „įtaigų ir subtilų filmo vaizdą, sukurtą kūrybiškai sujungiant meninius ir techninius sprendimus“. Svečias mokiniams papasakojo apie kino operatoriaus darbą, kuris reikalauja ne tik subtilaus vaizdo pajautimo, bet ir ypač gero susikalbėjimo su filmo režisieriumi, gebėjimo dirbti komandoje, fizinių jėgų ir psichologinių išbandymų. Jo ateities planuose – Holivudas (Hollywood), kur nuo ateinančio rudens studijuos magistrantūroje ir savo idėjas realizuos jau už Atlanto…

Mūsų gimnazistai turi į ką lygiuotis, iš ko pasisemti idėjų savo gyvenimo karjerai, tačiau, svarbiausia – pasimokyti, kaip reikia nenuleisti rankų siekiant užsibrėžtų tikslų.

Karjeros ugdymo mokytoja Joalita Arbačiauskienė