„Sveika mokykla 25“

2018 m. nepaprasti – švenčiame Lietuvos valstybės 100-metį, o sveikatą stiprinančios mokyklos mini savo veiklos 25-metį. Šiuo metu Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 430 šalies mokyklų iš 57 savivaldybių. Visoms bendruomenėms yra svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir visų sveikata. Sveikatą stiprinanti mokykla sukuria geresnes mokymosi ir mokymo sąlygas, nes sveiki mokiniai geriau mokosi, o sveikas personalas geriau dirba.

Džiugu, kad vieni iš jų esame mes, vilkaviškiečiai. Gražų pavasario rytą nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ subūrė projekto dalyvius iš S. Nėries pagrindinės mokyklos, „Aušros“ gimnazijos, profesinio rengimo centro ir bičiulius iš lopšelio darželio „Buratinas“ bei Vilkaviškio pradinės mokyklos. Kartu su dalyvavusiais tėvais ir mokytojais jie sudarė geltonąją, žaliąją ir raudonąją komandas. Renginio vedėjas abiturientas Žygimantas pakvietė visas komandas kartu su šokių kolektyvu „Fresko“ atlikti mankštą.

Sveikos mokyklos simbolis – obuolys. Jį šventės dalyviai formavo iš balionų. Kiekviena komanda turėjo ir savo gerbėjus. Puikus savųjų palaikymas padėjo įveikti užduotį, kuriai atlikti reikėjo daug ištvermės.

Beveik visuose sportiniuose žaidimuose yra rungtyniaujama, tačiau šį kartą rungtyniauti komandoms buvo smagi pramoga, o ne kova. Susirinkusieji kalbėjo, kad sportuoti jiems buvo labai smagu, o gera sveikata – tai ir geros mintys bei nuotaika. „Sveikatingumo banga per Lietuvą“ dalyviai buvo pavaišinti obuoliais – sveikatos, meilės, išminties, darnos simboliais. UAB „Gelsva“ atgaivino „Žalios girios“ vandeniu, saldžius prizus kiekvienos ugdymo įstaigos dalyviams ir sirgaliams dovanojo „Art Glacio“.