Sveikinu Tave, Mokytojau!

Spalio 5-osios rytas mokykloje buvo kitoks – rimtas, iškilmingas, pakylėtas… Pravėrę mokyklos duris patekome į 100-mečio mokyklą – abiturientai pasitiko švelnia ir lyriška kanklių muzika, tautiniais drabužiais pasipuošę merginos ir vaikinai dalijo duoną – gyvenimo simbolį, taip norėdami padėkoti ir įprasminti tai, ką Mokytojas atiduoda savo mokiniams – meilę, išmintį, atlaidumą, gerumą – patį gyvenimą.

Renginyje, kurį abiturientai dovanojo Mokytojams, buvome džiuginami tautiniais šokiais, Maironio ir Just. Marcinkevičiaus eilėmis, nuoširdžiais padėkos žodžiais… Buvo galimybė ir parungtyniauti: linksmos užduotys sugrąžino Mokytojus į laikus, kai patys buvo mokiniai ir mielai žiūrėjo animacinius filmukus, klausė AC/DC ir ABBA. Dar energingesnis juokas ir šurmulys vilnijo, kai reikėjo atpažinti užfiksuotose akimirkose save ar kolegą, vieniems kitų frazes ar sakinius, taip mėgstamus ir dažnai vartojamus.

Supratome, kad laimės būsenai įmantrūs siužetai, prabangūs rekvizitai – visiškai nereikalingi. Jai reikia, atrodo, tiek nedaug – bendrystės, pagarbos, pasitikėjimo.

Renginio organizatoriai

Mokytojo dienos renginio akimirkas užfiksavo gimnazistė Viktorija Zaveckaitė, IVE kl.