Vienos dienos karo tarnyba

Minint Krašto apsaugos dieną, „Aušros“ gimnazijos mokiniai buvo pakviesti į Ruklą, karinį miestelį Jonavos rajone, kuriame įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė ir kitos karinės pajėgos. Stengiantis kuo daugiau bendradarbiauti su civiliais asmenimis, kariuomenė mokiniams surengė intensyvų vienos dienos karinį kursą – paskaitas apie tarnybą ir jos ypatumus, žvalgų būrio misijas, teroristų veiklą, kaip atpažinti terorizmo grėsmę. Aplankę karių gyvenamąsias patalpas, gimnazistai buvo įtraukti į intensyvias veiklas – išbandė akies taiklumą lazerinėje šaudykloje, mokėsi mėtyti granatas, susipažino su rikiuotės pradmenimis. Karinės technikos ir ginkluotės parodoje jaunuoliai gyvai bendravo su Lietuvos kariškiais, NATO kariais – pravertė ir anglų bei vokiečių kalbos žinios. Čia jie ardė ginklus, šaudė į taikinius, su visa karine technika susipažino iš labai arti.

Į renginį buvo pakviesta apie 400 mokinių iš Kauno apskrities, jie suskirstyti į būrius po 60-70 žmonių, kiekvienam būriui paskirtas vadas. Visos veiklos puikiai suplanuotos, būriai netrukdė vieni kitiems ir kartu galėjo pamatyti ten karinę tarnybą atliekančių šauktinių kasdienybę. Be abejo buvome pavaišinti kareiviška koše, arbata, apdovanoti ne tik smulkiomis dovanėlėmis su kariuomenės atributika, bet ir Krašto apsaugos ministro R. Karoblio pasirašytais pažymėjimais.

Tokie aktyvūs patyriminiai renginiai padeda mokiniams artimai susipažinti su profesija, pasverti savo galimybes, planuoti būsimą karjerą. Lietuvos kariuomenės parodytas dėmesys ugdo jaunosios kartos patriotiškumą, pilietiškumą ir atsakomybę ne tik už save, artimuosius, bet ir už savo kraštą.

 Karjeros ugdymo mokytoja Joalita Arbačiauskienė