Ateitis yra dabar: Kelionė į tvarumą

Erasmus+ projektas „Ateitis yra dabar: kelionė į tvarumą“ gegužės ir birželio mėnesiais atvėrė duris į daugybę naujų galimybių jaunimui iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos ir Viala Lacoste licėjaus Pietų Prancūzijoje. Šios bendros veiklos ne tik skatino tarpkultūrinį dialogą, bet ir prisidėjo prie asmeninio ir profesinio augimo. Mūsų gimnazijos moksleivių grupė turėjo progą pasinerti į prancūzišką kultūrą, susipažinti su vietinėmis tradicijomis, ekologija ir tvariu gyvenimo būdu prancūzų šeimose. Taip pat, Prancūzijos jaunimas buvo kviečiamas į Lietuvą, kur jie turėjo galimybę atrasti mūsų šalies kultūros paveldą ir gamtos įvairovę.

Lietuvos ir Prancūzijos moksleiviai dalyvavo įvairiose veiklose, skirtose gilinti supratimą apie tvarų gyvenimo būdą ir aplinkos apsaugą. Gegužės 11-18 dienas praleidome pietų Prancūzijoje, Salon de Provence mieste. Lankėmės garsiajame Salon-de-Provence muilo fabrike, kur jau keli šimtai metų gaminamas tradicinis kietasis muilas tik iš augalinių aliejų. Taip pat dalyvavome edukacijoje Lauris’ Coleurs Garance įvairių gamtos spalvų pripildytame sode. Ten pasinėrėme į ryškų, natūralių dažų pasaulį ir patys išbandėme, kaip galima išgauti skirtingas spalvas iš įvairių augalų. Daug laiko praleidome gamtoje, kur fotografavome pietų Prancūzijai būdingus augalus ir lyginome su lietuviškaisiais. Vienas įsimintiniausių kelionės įspūdžių – apsilankymas Carry-le-Rouet miestelyje ir kruizas Viduržemio jūra. Dėl iš stiklo pagamintos povandeninės laivo dalies, mes galėjome stebėti jūros gyvūnus ir augalus.

Partnerių iš Prancūzijos apsilankymo Lietuvoje metu, toliau tęsėme projekto veiklas: mokiniai lygino abiejų šalių augmeniją, žalias miestų erdves, stebėjo ir palygino kaip tvaraus gyvenimo principų laikosi šeimų ūkiai abiejose šalyse.

Tiek patys mokiniai, tiek jų tėvai pabrėžė, kad dalyvavimas projekte padėjo jiems ne tik tapti jautresniais gamtai, bet ir sustiprinti pasitikėjimą savo jėgomis, paskatino drąsiau bendrauti su bendraamžiais.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.