„Aukštųjų mokyklų mugė 2023“

Sausio 19 dieną IVA ir IVE mokiniams prasidėjo kiek kitaip, nei įprastai. Abiturientai, kartu su savo auklėtojomis, išvyko į Kauną iš arčiau susipažinti su nenumaldomai artėjančiu studentišku gyvenimu.

Pirmoji ekskursijos stotelė – Vytauto Didžiojo Universitetas, politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, kuriame moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su universiteto aplinka, auditorijomis, galėjo pakalbėti su universitete studijuojančia studente. Ekskursijos kulminacija buvo televizijos laidos kūrimas – mokiniai, susiskirstę grupelėmis, turėjo galimybę susipažinti su televizijos laidų kūrimo užkulisiais (pabūti operatoriais, režisieriais, laidų vedėjais, šviesų inžinieriais).

Antrasis sustojimas – ne vienai moksleivių kartai atsakymus į rūpimus stojimų, tinkamos profesijos ir universiteto pasirinkimo, klausimus padėjusi atrasti „Aukštųjų mokyklų mugė“. Renginyje moksleiviai galėjo pabendrauti su studentais, dėstytojais ir stojimo komisijų nariais iš didžiausių ir žinomiausių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Viso renginio metu vyko paskaitos, kurių metu būsimi studentai buvo supažindinti su aukštųjų mokyklų stojimo tvarkomis, teisingu studijų pasirinkimu, tobulo motyvacinio laiško parašymu, tinkamu brandos egzaminų pasiruošimu. Ši mugė ne vienam abiturientui leido iš arčiau susipažinti su jų norimomis studijų programomis, o tiems, kurie savo ateities kelio dar nepasirinko – atrasti tinkamą studijų programą. Nors didesnė dalis renginio dalyvių buvo dešimtos klasės moksleiviai, „Aukštųjų mokyklų mugė“ yra puikus renginys dvyliktokams, kurie dar dvejoja dėl savo profesijos pasirinkimo arba nėra nusprendę, ką nori veikti pabaigę mokyklą. Kiekvienam moksleiviui vertėtų apsilankyti tokiame renginyje, nes baimė, kurią jaučia jaunas moksleivis dėl artėjančių didelių gyvenimo pokyčių, žymiai sumažėja pakalbėjus su žmonėmis, kurie šį pokytį jau išgyveno patys.

Mūsų gimnazijos abiturientai iš ekskursijos grįžo kupini nepamirštamų įspūdžių. Apsilankymas VDU ir pokalbiai su aukštųjų mokyklų atstovais nuramino mokinius ir priminė, jog nereikia bijoti pokyčių – tai natūralus procesas, kuris ir yra gyvenimo variklis.

Viktorija Klimaitė, IVE kl. gimnazistė