Dalindamiesi turtėjam: biochemijos laboratorija ne tik saviems!

Vilkaviškio „Aušros“ bendruomenė džiaugiasi išsipildžiusia svajone – biochemijos laboratorijos įrengimu. Ši laboratorija atvėrė mokytojoms naujus mokymosi būdus, suteikė galimybę gimnazistams geriau pasiruošti praktikos ir laboratoriniams darbams. Kai turi gerai, norisi pasidalinti gerąja patirtimi ir su aplinkiniais. Tad biologijos mokytoja ekspertė Daiva Paškauskienė šįkart į Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos biochemijos laboratoriją pasikvietė Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos pradinių klasių mokytoją Jolantą Ribačionkienę drauge su savo pirmokėliais. Svečiai turėjo galimybę pamatyti ir iš arčiau susipažinti, kokia įranga ir priemonėmis naudojasi jų broliai ar seserys gimnazijoje, kokius tiriamuosius darbus jie atlieka.

Pirmokėliams buvo labai įdomu patiems per mikroskopą patyrinėti šuns, katės plaukus, stebėti pirmuonis, tankialapės elodėjos ląstelės sandarą. Taip pat smalsumą sužadino galimybė patiems specialiu prietaisu skaičiuoti bakterijas. Susitikimo metu biologijos mokytoja pademonstravo ir edukacinės programinės įrangos „MozaBook“ galimybes, kurios pagalba mokiniams vaizdingiau ir suprantamiau yra perteikiamos gamtos mokslų žinios. 3D formatu mokiniai galėjo stebėti įvairius žmogaus organus ir jų funkcijas.

Taigi šis susitikimas puikus tinklaveikos plėtojimas tarp Vilkaviškio miesto mokyklų, gamtos mokslų populiarinimas tarp skirtingo amžiaus mokinių.