Dėmesys planuojantiems savo ateitį mokiniams

Gegužės mėnuo gimnazijoje turtingas įvairiausiomis veiklomis ir patirtimis planuojantiems savo ateitį mokiniams.

Gegužės 6 d. gimnazijoje apsilankė Vilkaviškio savivaldybės atstovai – jaunimo reikalų koordinatorė  Danguolė Gudeliauskienė ir Joris Juškauskas – Vilkaviškio rajono mero patarėjas bei Nerijus Miginis – politikos ir darbo su jaunimu Lietuvoje srities mokymų vadovas ir tyrėjas. Rajono savivaldybės administracija antrus metus vykdo ,,Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą“, kuria siekiama sudaryti palankias sąlygas jaunimo užimtumui didinti vasaros atostogų metu. Daugiau informacijos: Kviečiame dalyvauti jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje. Su šia programa ir buvo supažindinti mokiniai, taip pat jie dalyvavo apklausoje apie Vilkaviškio rajono įdomiausias ir tobulintinas veiklas.

Gegužės 9 d. LSMU atstovė dr. Vytautė Starkutė bendraudama virtualiai gimnazistams pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir plačiau kalbėjo apie maisto mokslo programų reikalingumą ateityje.

Gegužės 10 d. vyko paskaita „Ką reikia žinoti stojant į Lietuvos aukštąsias ir profesines mokyklas?“, kurios metu abiturientai buvo supažindinti su stojimo reikalavimais, stojimo prašymo pildymo per LAMAbpo sistemą niuansais, taip pat pristatytos tendencijos, kokių profesijų ir kvalifikacijų reikia Lietuvoje.

Gegužės 12 d. gimnazijoje viešėję LSU atstovai su mokiniais bendravo gyvai, pristatė Lietuvos sporto universitetą, stojimo reikalavimus ir perspektyvas, atliko sveikatingumo testus.

Tą pačią dieną į susitikimą pakvietė Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Kristina Minsevičiūtė, kuri gimnazistus supažindino su pasieniečio profesija ir reikalavimais norint tapti Pasieniečių mokyklos kursantu.

Gimnazijoje sudaromos sąlygos mokiniams dalyvauti paskaitose, gauti informaciją iš pirmų lūpų. Galimybių ir pasirinkimų spektras tikrai platus, reikia tik norėti.

Ugdymo karjerai mokytoja J. Arbačiauskienė