Diskusija „ISTORIJA. Jauno žmogaus santykis su praeitimi“

Kas mums yra istorija ir ko ji mus moko? Ar svarbios mums giminės, gyvenamosios vietos šaknys ir kilmė? Kaip galime įdomiai prisiliesti prie savo šeimos, krašto, šalies pamatų ir ištakų? Tokius klausimus gvildenome kovo 7 d. susirinkę į diskusiją su Vilkaviškio šiaurietiško ėjimo klubo vadove, įsimylėjusia Vilkaviškio krašto istoriją – Irma Mauriene.

Viešnia, pasitelkdama vaizdinę medžiagą – nuotraukas TADA ir DABAR, supažindino diskusijoje dalyvavusius mokinius ir mokytojus su Vilkaviškio miesto istorija, pastatais ir objektais, kurių dabar jau nebėra arba jie neatpažįstamai pasikeitę. Mokiniai turėjo puikią progą pasižvalgyti po žemėlapius, kuriuose pažymėti esantys ir jau išnykę pastatai, gatvės, parkai ir kt. Tiek Vilkaviškio krašto, tiek Lietuvos istorija yra pakankamai sudėtinga, mes dar ir dabar, pasitelkę archefaktus, bandome save susirinkti po kruopelytę. Kažin ar kada surinksime pilną vaizdą, tačiau, žinant pagrindinius išlikusius ir istorinę reikšmę turinčius pastatus, vietas ir žymius žmones, mes galime būti labai įdomūs miesto svečiams. Kalbėjome apie giminės medžio svarbą. Šeimos, giminės medį būtų pravartu pasidaryti kiekvienam, kol nevėlu, kol dar turime gyvus tėvus ar senelius, nes kitaip informacija apie šeimą nugrims praeitin.

Diskusijoje dalyvavę gimnazistai pajuto, kad istorija jaunam žmogui tikrai yra labai svarbi, tik reikia ja labiau domėtis. Tai galima daryti įdomiai – keliaujant ir lankantis gidų vedamose ekskursijose, organizuojant šeimos ar valstybės šventes-ekskursijas po gimtąjį kraštą ar susirungiant bendraminčių vakarėliuose protmūšiuose istorine tema. Po diskusijos mokiniai teigė, jog įsiminė mintis, kad jei žmogus nepradeda domėtis istorija, visam laikui lieka vaiku.

Gimnazijos bibliotekos organizuojamų diskusijų tikslas – mokytis viešai kalbėti, reikšti savo nuomonę, gerbti ir išklausyti kito nuomonę, giliau pažinti supantį pasaulį ir galimybes, kurios padėtų spręsti iškilusias problemas. Tuo pačiu, diskutuodami su suaugusiaisiais mokiniai perima jų žinias ir išmintį. Džiaugiamės visais diskusijų dalyviais ir svečiais, kurie suranda laiko jaunajai kartai.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė