Diskusija „KULTŪRA. Ar galime gyventi be kultūros?“

Gimnazijos bibliotekoje jau antri metai veikia „Diskusijų klubas“, kviečiantis gimnazistus diskutuoti aktualiais klausimais, lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, mokytis išklausyti kito nuomonę, drąsos išsakyti savo nuomonę ir ją argumentuoti. Vasario 22 d. vyko diskusija „KULTŪRA. Ar galime gyventi be kultūros?“. Tai be galo plati ir labai aktuali tema, nes dalis dabartinio jaunimo atitolę nuo tikrosios kultūros, gyvena savitame telefonų pasaulyje, kurdami naują „socialinių tinklų-influencerių sekėjų“ subkultūrą. Diskutuoti susirinko dešimt gimnazistų, nuotoliu diskusijoje dalyvavo viešnia – dėstytoja, meno kuratorė, verslo įvaizdžio konsultantė Alvyda Jasilionytė. Prie diskutuojančiųjų prisijungė ir gimnazijos direktorius A. Serneckas.

Diskusijoje išsiaiškinome, kad didžioji dalis kultūros yra neapčiuopiama ir slypi mūsų šaknyse, praeityje. Pagrindinė formuotoja – šeima, kur iš vyresniųjų šeimos narių perimame pagrindinius kultūros, t. y. moralės, etikos, pilietiškumo ir kt. principus, požiūrį į meną, į žmogų. Vėliau kultūra formuojama mokykloje. Pagrindinė taisyklė, kurios reikia laikytis gyvenime – „Elkis su kitu taip, kaip norėtum, kad su tavimi būtų elgiamasi“ (I. Kantas).

Po diskusijos mokiniai teigė, kad „patiko klausytis kitų žmonių nuomonės apie kultūrą“, „sužinojau labai daug apie kultūros šaknis“, „patiko diskutuoti, išklausyti kitų nuomones ir išplėsti savo žinias“, „patiko, jog gerbėme vienas kito nuomonę ir nebijojome reikšti savosios“ ir kt. Vienas diskusijos dalyvis, į kultūrą žiūrėjęs skeptiškai, savo nuomonę pakeitė, suprato, kad žmogus be kultūros gyventi negali.

Norinčius diskutuoti „Diskusijų klubas“ kovo mėn. kviečia įsijungti į diskusiją istoriškumo tema – „ISTORIJA. Jauno žmogaus santykis su praeitimi“.

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė