ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Šiemet ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas surengtas nuotoliniu būdu. Organizatoriai džiaugiasi, kad pandemija ir karantinas neatbaidė mokinių nuo mokslinio darbo ir jie konkurse dalyvavo tokiomis neįprastomis ir sudėtingomis sąlygomis. Baigiamajame etape pristatyti 27 darbai, kuriuos vertino šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbančių mokslininkų komisija. Mokslininkai vertino darbo apraše pateiktos idėjos originalumą, aktualumą ir moksliškumą, tyrimo atlikimo meistriškumą bei kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, darbo atlikimo savarankiškumą ir autorių gebėjimą apie darbą diskutuoti su komisijos nariais.

Įveikę visus atrankinius konkursus į šį etapą pateko ir mūsų gimnazijos jaunieji tyrėjai, kuriems sekėsi labai gerai.

II vietą šiame konkurse laimėjo Rugilė Bartašiūtė. Ji už darbą „Biologiškai aktyvios medžiagos mieliagrybiui Candida Lusitaniae naikinti“ apdovanota Valstybinio patentų biuro prizu ir teikiama Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialiajam prizui gauti (darbo vadovė Daiva Paškauskienė).  

Švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos raštais apdovanoti Evenika Mekšraitytė ir Paulina Balandaitė už darbą „Augalų išskirtų medžiagų poveikis agurkų diegavirtės grybui (Fusarium spp.) in vitro“ (darbo vadovė Daiva Paškauskienė) ir Titas Jasaitis už darbą „Motociklo ir dvitakčio vidaus degimo variklio surinkimas, variklio išmetamųjų dujų kiekio mažinimas“ (darbo vadovė Irena Skamarakienė). Titui atiteko ir papildomas Valstybinio patentų biuro prizas.

Džiaugiamės mokinių pasiekimais.

Biologijos mokytoja Daiva Paškauskienė