ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Kovo 31–balandžio 2 dienomis nuotoliniu būdu vyko ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. Nepaisant karantino ir nuotolinio mokymosi keliamų iššūkių mokiniai dirbo, įgyvendino savo idėjas tiriamuosiuose darbuose ir dalyvavo konkurse.

Į baigiamąjį etapą buvo atrinkta ir jame pristatyta 15 darbų, kuriuos vertino šalies mokslo centruose, universitetuose dirbančių mokslininkų komisija. Mokslininkai vertino darbo apraše pateiktos idėjos originalumą, aktualumą ir moksliškumą, tyrimo atlikimo meistriškumą bei kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, darbo atlikimo savarankiškumą ir autorių gebėjimą apie darbą diskutuoti su komisijos nariais. Į geriausių darbų penkioliktuką pateko ir mūsų gimnazijos IIA klasės mokiniai: Titas Jasaitis (darbas „Dvitakčio vidaus degimo variklio efektyvumo didinimas“, darbo vadovė Irena Skamarakienė) ir Brigita Bulotaitė bei Gustė Jacinkevičiūtė (darbas Augaluose esančių biologiškai aktyvių medžiagų panaudojimas porų rūdies grybui naikinti, darbo vadovė Daiva Paškauskienė). Titas apdovanotas LRŠMM pagyrimo raštu, o Brigita ir Gustė – LMNŠC diplomais.

Noriu pasidžiaugti, kad nepaisant pandemijos, šalia esančio viruso, mokiniai ieškojo ekologiškų priemonių augalų ligas sukeliantiems kenkėjams naikinti, siekė padidinti motociklo variklio galingumą.

Biologijos mokytoja Daiva Paškauskienė