„Gana to plastiko. Renkuosi žalią!“

Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija organizavo konkursą „Gana to plastiko. Renkuosi žalią!“ Konkurso tikslas – didinti gimnazijos bendruomenės savimonę apie besaikio plastiko vartojimo problemą ir kartu ieškoti būdų, kaip ją spręsti. Džiaugiamės, kad konkurse aktyviai dalyvavo gimnazistai piešdami, fotografuodami, filmuodami tai, kas jų akimis yra svarbu, norint gyventi švariame, neužterštame pasaulyje. Į gimnaziją pasidžiaugti mokinių noru keisti pasaulį atvyko Europos Parlamento nario biurų vadovė Lietuvoje, buvusi šios mokyklos mokinė Rūta Bičiuvienė. Gimnazija nuo 2013 m. aktyviai dalyvauja aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“ ir IIIB klasės mokinės – Iveta Bulotaitė ir Aistė Aleknavičiūtė – detaliau pristatė šį projektą. Labai smagu, kad 3 gimnazistės, dalyvaudamos ERASMUs+ projektuose, buvo pasirinkusios būtent šią su ekologija susijusią temą. IVA kl. gimnazistė Aistė Mickevičiūtė dalijosi įspūdžiais iš projekto veiklų Maltoje, kur su kitais Europos jaunuoliais sprendė aktualias, su ekologija susijusias problemas. IIID kl. mokinė Gabija Šarūnaitė, dalyvaudama projekte Turkijoje, džiaugėsi, kad jaunimui rūpi, kaip gyvensime po 100 metų. Justina Vyšniauskaitė iš IIID kl. Briuselyje, Europos Parlamente, kartu su kita mergina atstovavo Lietuvai. Pasidžiaugė, kad Lietuva buvo minima kaip pavyzdys, kaip galima sumažinti plastiko vartojimą.

Konkurse „Gana to plastiko. Renkuosi žalią!“ aktyviai dalyvavo gimnazistai, kurie piešdami, tapydami išreiškė mintis, kaip galime mažiau naudoti plastiką. Buvo mokinių, kurie fotografavo, kūrė vaizdo klipus. IA kl. mokinių komanda buvo išradinga, sumani ir pasiūlė išmanaus krepšelio idėją.

Padėkas, suvenyrus už dalyvavimą konkurse Europos Parlamento nario biurų vadovė Rūta Bičiuvienė įteikė visiems gimnazistams. Už kūrybingumą, išradingumą ir originalumą įsteigti EP nario prizai buvo įteikti gimnazistėms Ievai Kučiauskaitei (IVD kl.), Ivetai Bulotaitei (IIIB kl.), Gabijai Tumosaitei (IIIA kl.), Ugnei Kaminskaitei (IA kl.). Geriausios idėjos – Povilo Grabausko (IIIF kl.) ir Tado Grikiečio (IIIE kl.). Jie sukūrė vaizdo klipus. Europos Parlamento narys Bronis Ropė pakvietė juos pavasarį apsilankyti Europos Parlamente ir iš arčiau susipažinti su ES teisėkūros procesais ir Europos Parlamento veikla. Už konkurso organizavimą, mokinių skatinimą, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Laukaitienė dėkojo dailės mokytojai Redai Viktažentienei, technologijų mokytojai Jurgitai Rutkauskienei. Už iniciatyvą, dalyvaujant aplinkosauginiame projekte, taip pat buvo dėkojama ir biologijos mokytojai Daivai Paškauskienei. Renginio pabaigoje svečiai ir dalyviai kvietė visus būti atsakingus, mažiau naudoti plastiko ir rinktis alternatyvias priemones.