Geografijos olimpiada „Mano gaublys 2022“

Kovo 3, 7 ir 8 dienomis gimnazijoje vyko geografijos olimpiada „Mano gaublys 2022“. Renginio paskirtis: geografijos mokslo populiarinimas ir mokinių skatinimas domėtis šia disciplina, tai galimybė mokiniams pasitikrinti savo žinias. Olimpiada „Mano gaublys“ yra ne komercinė ir finansuojama iš Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos nario mokesčio lėšų. Taip pat renginį remia Lietuvos neformaliojo švietimo centras. Ši olimpiada organizuojama jau vienuoliktą kartą. Džiugu, kad kiekvienais metais savo jėgas išbando nemažas būrys gimnazistų. Šiais metais šiame konkurse dalyvavo 86 mokiniai. Aukščiausius rezultatus atskirose klasių grupėse parodė šie gimnazistai: D. Tumas (IVB kl.), J. Pėža (IVC kl.), M. Šatraitis (IVA kl.), A. Čeplevičiūtė (IVD kl.), B. Bulotaitė (IIIA kl.), A. Aurėja (IIID kl.), M. Bujanauskas (IIIC kl.), E. Pakarskaitė (IIIA kl.), J. Česlauskas (IIC kl.), K. Kriaučeliūnaitė (IIC kl.), E. Buzmakovaitė (IIC kl.), P. Ripkevičius (IIC kl.). Respublikos mastu dalyvavo apie 11 000 mokinių, tai masiškiausias geografijos renginys Lietuvoje.

Olimpiados užduotys buvo pateiktos testo forma, labai įdomios, susietos su šių dienų aktualijomis, daug kartoschemų, diagramų, žemėlapio fragmentų. Taip pat reikėjo atlikti žemėlapio orientavimosi užduotis.

Malonu, kad mokiniai šiuo renginiu patenkinti, galėjo praturtinti žinių bagažą, patikrinti savo geografines žinias, tarpusavyje palyginti gautus rezultatus.

Ačiū mokiniams už dalyvavimą.

Geografijos mokytoja metodininkė Vilma Rekašienė