Gerumą dalinu kitiems

Dairydamiesi po mokyklos koridorius, dažnai pastebime eksponuojamas mokinių darbų parodas. Tačiau ar dažnai mokyklos mokytojai pasidalina savo darbais?

Šių metų gruodžio mėnesį, prieš pačias gražiausias metų šventes, dailės mokytoja Reda Viktažentienė mokyklai padovanojo savo darbų parodą. Piešiniai, tapyti akrilu, aliejiniais dažais puošia mokyklos informacinio centro koridorių bei antro aukšto fojė.

„Parodos pavadinimas kilo iš mokykloje vykusio Prieškalėdinio vakaro pavadinimo „Gerumą dalinu kitiems“. Aš norėjau gerumu pasidalinti su kitais“, – apie pavadinimo atsiradimo istoriją pasakojo mokytoja.

Mokytojos darbų parodos eksponatų istorija prasideda netgi 2008 metais, tad kūrinių kolekcija – kruopščiai išsaugotų darbų bei profesinio tobulėjimo įrodymas. Žinoma, eksponuojami ir pandemijos metu nutapyti darbai, kuriuose slypi begalė minčių.

„Karantinas mūsų gyvenimus nudažė tamsiomis spalvomis, tad į savo kūrinius norėjau įtraukti kuo įvairesnių, ryškesnių atspalvių, kurie leistų prisiminti gyvenimą be ribojimų…“

Mokytojos darbai tik įrodo, kad vien talento neužtenka – norint pasiekti maksimalų rezultatą, reikia įdėti daug darbo ir nenuleisti rankų, jeigu kažkas nepavyksta. Eksponuojami kūriniai – pavyzdys mokiniams, besidomintiems menu, daile. O kas žino, gal po 10 metų vieno iš mokinių kūriniai pasirodys koridoriuose, tik jau ne mokinio, bet mokytojo vardu?…

Eglė Adomavičiūtė ir Viktorija Klimaitė, IIIE kl. gimnazistės