Gimnazistai ieško savo ateities

Kovo 30–31 dienomis dalis gimnazistų vyko į Vilnių, kur lankėsi mokslo įstaigose ir LITEXPO parodų rūmuose veikusiose parodose. Grupė II klasės gimnazistų plėtė savo akiratį Saulėtekio slėnyje – aplankė VilniausTECH (VGTU) universitetą, VU Gyvybės mokslų centrą, VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC). Po to vyko į parodas „Karjera&Studijos 2022“ ir „Mokykla 2022“.

VilniausTECH universitete, susipažino su studijomis Fundamentinių mokslų fakultete, išsiaiškino, ką studijuoja ir dirba geodezijos, kraštovaizdžio architektūros ir kitų sričių specialistai. Kita grupė antrokų, besidominčių medicina ir gamtos mokslais, aplankė VU Gyvybės mokslų centrą, laboratorijas, susipažino su mokslininkų darbu iš arčiau. Trečioji grupė mokinių nuvyko į VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC), kur pamatė, kokiomis puikiomis ir moderniomis aplinkomis gali naudotis studentai net 24 valandas per parą, ruošiantis egzaminams, rašant projektinius darbus ir t.t.

LITEXPO parodų rūmuose, parodose „Karjera&Studijos 2022“ ir „Mokykla 2022“ mokiniai pabendravo su mokyklų atstovais, lankėsi paskaitose, tyrinėjo įvairių veiklų sritis, susipažino su profesijomis iš arčiau.

Kita grupė gimnazistų aplankė Vilniaus TECH „LinkMenų fabriką“ ir LITEXPO rūmuose veikusias parodas.

Ši kelionė – viena iš projekto „Mano ateitis – mano rankose“ veiklų, padedančių II klasių mokiniams ieškoti savęs ir planuoti būsimą karjerą.

Ugdymo karjerai mokytoja J. Arbačiauskienė