Gimnazistai Strasbūre imitavo parlamentarų darbą

Dvidešimt keturi Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos moksleiviai iš savo patirties jau gali pasakyti, ar norėtų dirbti Europos Parlamente. Visą savaitę šie jaunuoliai praleido kelionėje po Vakarų Europą, o vieną dieną dirbo Europos Parlamente Strasbūre (Prancūzija). Gimnazistus į kelionę po Europą lydėjo mokytojos Vilma Rekašienė, Aušrinė Gžibovskienė, Eglė Dumčiūtė ir komandos vadovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Rasa Laukaitienė.

Į Strasbūrą mūsų gimnazijos delegacija išvyko laimėję konkursą „Euroscola“, nuo 1989 metų rengiamą Europos Parlamento Informacijos biuro iniciatyva. „Euroscolos“ konkurso nugalėtojai iš įvairių ES šalių turi galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose bei balsavime, modeliuojant realaus EP darbą.

Imituoti parlamentinę sesiją atvyko per 500 dalyvių iš dvidešimties Europos valstybių. Vilkaviškiečiai margoje minioje iš karto išsiskyrė ir sulaukė kitų šalių atstovų dėmesio, mat skirtingai nei kitų šalių vaikai buvo apsirengę gimnazijos uniformomis.

Renginys truko visą dieną. Po sveikinimo kalbos Parlamento administratoriai paaiškino apie Europos Parlamentą, jo struktūrą, darbą, apie pačią ES. Patys mokiniai, visų 20 valstybių atstovai, trumpai pristatė savo šalies kultūros ypatumus, miestą ir mokyklą, kuriai atstovauja. „Aušros“ gimnazistų komandą ir Lietuvą pristatė 3-ios klasės mokinė Miglė Kociūtė. Vėliau EP atstovai atsakė į jaunimo pateiktus klausimus. Nepaisant to, kad mintis reikėjo reikšti užsienio kalba, moksleiviai buvo labai aktyvūs, domėjosi temomis iš įvairių sričių, noriai diskutavo.

Po pietų visa tarptautinė moksleivių minia padalyta į šešias darbo grupes. Jaunimas kalbėjosi apie demokratiją ir pilietybę, migraciją ir integraciją, aplinką bei atsinaujinančią energetiką ir kitomis rimtomis temomis. Suprantama, tokioms diskusijoms reikėjo ne tik gerai žinoti aptariamą situaciją, bet ir būti „pasikausčius“ puikiomis užsienio kalbos žiniomis. Pasibaigus darbui komitetuose, posėdžių salėje įvyko plenarinė sesija. Buvo įdomu, jog daugybė moksleivių vėl kėlė rankas norėdami išsakyti savo poziciją įvairias klausimais. Galiausiai penkių komitetų ataskaitos buvo patvirtintos, nepritarta vienintelei grupei, pateikusiai demokratijos ir pilietiškumo temos ataskaitą.

Tikrai įtempta darbo diena baigėsi Europos kultūros viktorina „Eurogame”. Pasibaigus dienai Europarlamente, vieni moksleiviai teigė, jog ateityje norėtų dirbti parlamentarais, kiti sakė supratę, jog tai – ne jų pašaukimas. Tačiau visiems be išimties tokia patirtis buvo nauja ir labai įdomi.

Gimnazistų kelionė į Strasbūrą neapsiribojo vien pažintimi su Europos Parlamentu. Gimnazistai žavėjosi vakarinio Strasbūro vaizdais, įspūdingo grožio architektūra. Važiuodami autobusu visą savaitę, moksleiviai aplankė ir pamatė ne vieną puikų Europos miestą. Dabar gimnazistai jau gali palyginti, kuris miestas jiems gražesnis ir įdomesnis: senoji Praha su spalvingu senamiesčiu, baltais statiniais ir įdomiais architektūros objektais žavintis meilės miestas Paryžius, nuostabia architektūra išsiskiriantis Belgijos miestas Gentas bei dviračių sostine vadinamas, Amsterdamas.

Iš Strasbūro grįžę moksleiviai kitą savaitę surengs savo kelionės pristatymą gimnazijoje. Dalyvavusiems Europos parlamente, „Euroscolos“ dienoje bus įteikti sertifikatai, liudijantys apie gimnazistų dalyvavimą renginyje, Europos parlamente.

 Anglų kalbos mokytoja, Eglė Dumčiūtė