Gustina Maksvytytė 28-osios dailės olimpiados rajoninio etapo nugalėtoja

Meninė žmogaus saviugda turi tokią pat svarią prasmę kaip ir akademinė. Piešdamas, grodamas, šokdamas, ar kitaip išreikšdamas save,  žmogus lavina savo kūrybiškumą, platina savo žinias apie mus supantį pasaulį. Dėl šių priežasčių mūsų mokyklos mokiniai noriai dalyvauja ne tik matematikos, anglų kalbos ar fizikos olimpiadose, tačiau išbando save ir dailės olimpiadoje.

2022 metų 28-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema – „Laikmečių atradimai“. Ji sudomino ne vieną mūsų mokyklos mokinį. Mokykliniame etape dalyvavo daugiau nei dešimt mokinių. Rajono etape gimnazijos garbę teko ginti penkioms mokinėms: Benitai Ožalaitei IIE kl. (mokytoja J. Rutkauskienė), Lėjai Bendoraitytei IC kl., Mildai Penkaitytei IIA kl., Gustei Nikliauzaitei IIIB kl. ir Gustinai Maksvytytei IVB kl. (mokytoja R. Viktažentienė). Rajono etape dalyvauti nėra taip paprasta, nes pirmiausiai reikia pateikti savo darbų aplanką su veiklos ir temos aprašymu (apimtis nuo 15 iki 20 puslapių), sukurti duota tema kūrybinį namų darbą ir per 3 valandas sukurti dar vieną šedevrą, o vėliau jį pristatyti komisijai. Gustinos Maksvytytės darbų individualumas, originalių minčių perteikimas popieriaus lape, puiki kompozicija bei spalvinė gama sužavėjo vertinimo komisiją. Atkaklumas ir sunkus darbas atsipirko ir ji iškovojo I vietą rajone, o tai suteikia galimybę keliauti į respublikinį olimpiados etapą, kuris vyks šių metų balandžio 8 dieną.

Gustina sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie olimpiadą:

„Dalyvaudama olimpiadoje pasisėmiau daugybę patirties ir turėjau galimybę išbandyti savo sugebėjimus, be to, galėjau pasigėrėti kitų dalyvių įkvepiančiais darbais. Olimpiados metu stengiausi mėgautis piešimo procesu, taip pat dėjau daug pastangų į galutinį darbą. Ši olimpiada vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai jau ne pirmas mano konkursas nuotoliniu būdu, todėl jo sąlygos manęs negąsdino ir viskas vyko sklandžiai. Olimpiados tema buvo labai palanki, kadangi ji leido sukurti įvairias interpretacijas. Aš nusprendžiau savo piešinį orientuoti į technologijos pažangų, robotikos kryptis ir perteikti dirbtinį intelektą turinčius humanoidus, kaip labiausiai intriguojantį laikmečių atradimą. Piešinyje vaizdavau veido ir rankų fragmentą bei šviesų galvos ir kūno pavidalą kartu su šaltų atspalvių fonu.“

Džiaugiamės, jog mokyklos mokiniai nori parodyti ne vien savo akademinius, bet ir meninius sugebėjimus. Linkime Gustinai kūrybinės sėkmės kitame etape!

Eglė Adomavičiūtė ir Viktorija Klimaitė, IIIE kl. gimnazistės