Holokaustas: išgyvenimo istorija

Kiekvienas naujai sutiktas žmogus praturtina tave. Kiekviena nauja istorija ugdo tave. Nėra neįdomių žmonių, nes kiekvienas žmogus yra tarsi atskiras žmonijos mozaikos akmenėlis, be jo  nesusidėtų žmonijos paveikslas.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos IIB klasės mokiniai turėjo galimybę susitikti su ypatingu žmogumi iš JAV – Hymanu Pennu. Nors susitikimas buvo virtualus iš holokausto muziejaus Hiustone, JAV, tačiau ne ką mažiau šiltas ir nuoširdus, juolab, kad pranešėjo papasakota istorija privertė bent trumpam susimąstyti, suklusti, sustoti… H. Pennas savo pasakojimu nukėlė mus į vieną skaudžiausių ir tragiškiausių pasaulio istorijoje laikotarpių – žydų holokaustą. Galime tik įsivaizduoti, kokią įtampą patyrė žydai Antrojo pasaulinio karo metais, kokia baimė buvo juos sukausčiusi dėl savo ir artimųjų gyvybių, kai nežinai, ar tik ne ši diena bus Tavo paskutinioji… H. Pennas pasidalino skaudžia, bet drauge ir optimistiška savo tėvų išgyvenimo istorija. Ironiška, bet, vargu, jei ne holokaustas, ar šių dviejų žmonių likimai būtų susikirtę. H. Pennas papasakojo istoriją, kai gerų žmonių dėka pavyko išgyventi holokaustą jo tėvui, kuris, beje, kilęs iš Vilkaviškio.

Šis susitikimas buvo puiki žmogiškumo pamoka. Pamoka, kaip reikia gyventi, ką reikia vertinti ir kaip suvokti mus supantį pasaulį.