Idėjų mugė 2020

Idėjų mugė yra projekto „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ vienas iš renginių, kuriame jaunieji tyrėjai gali pasitikrinti, ar jų planuojami tiriamieji darbai aktualūs. Nors tai – jau tradiciniu tapęs renginys, situacija šalyje lėmė pasikeitusį jo formatą – Idėjų mugė gruodžio 12 dieną persikėlė į virtualią erdvę ir tapo bendru ir atviru mokinių tiriamųjų darbų aptarimu. Šiemet mugei pristatyti 27 projektai. Mokinių tyrimai įvairūs – nuo natūralių, augalinių medžiagų tyrimų iki kovos su covid-19 priemonių paieškos.

Šio renginio tikslas – suburti mokinius, besidominčius tiriamuoju darbu, leisti jiems pasitikrinti, ar jų tiriamųjų darbų idėjos aktualios, o svarbiausia – padėti geriau pasirengti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui.

Šiame renginyje dalyvavo ir keturi mūsų gimnazijos mokiniai, tai Evenika Mekšraitytė (IIIB kl.), Brigita Bulotaitė (IIA kl.), Gustė Jacinkevičiūtė (IIA kl.) ir Titas Jasaitis (IIA kl.). Mūsų gimnazistai nori ieškoti natūralių priemonių rūdligės grybui naikinti, rasti sveiką ir efektyvią priemonę mikroorganizmams, esantiems ant veido ir veido kaukių, naikinti ir padidinti motociklo variklio galingumą. Darbus vertinusių mokslininkų komentarų ir pastabų apie pateiktas idėjas mokiniai ir jų vadovai I. Skamarakienė ir D. Paškauskienė sulauks elektroniniu paštu iki šių metų pabaigos.

Įvertinusi Idėjų mugei pateiktus darbus, ekspertų komisija nutarė apdovanoti aštuonių idėjų autorius. Tarp jų yra ir mūsų gimnazistai Brigita Bulotaitė (IIA kl.) ir Gustė Jacinkevičiūtė (IIA kl.).

Visiems tyrėjams linkiu kūrybiškumo, kantrybės, kruopštumo ir atidumo įgyvendinant savo tiriamuosius darbus!

Biologijos mokytoja D. Paškauskienė