Integruota fotografijos ir karjeros ugdymo pamoka „Knygos jaunimo akimis“

„Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti; tai minties variklis, išjudinantis protą“,- yra sakęs prancūzų autorius ir literatūros kritikas Emilis Fagė. Knygų skaitymas žmogui atveria nuostabų vaizduotės pasaulį, kuris mums knygos turinį nupiešia įvairiausiomis paletės spalvomis. Kartais nupiešti knygos paveikslą mintyse užtenka tik žvilgsnio į kūrinio pavadinimą ar įdomų viršelį.

Būtent mūsų gimnazijos III ir IV klasių fotografijos besimokantys mokiniai turėjo galimybę realizuoti savo idėjas, mintis apie knygas, jų reklamavimą ir pateikimą bei savo darbais pasidalinti su visais.

Integruotos fotografijos ir karjeros ugdymo pamokos metu gimnazistai dirbo poromis. Jie turėjo pasirinkti vieną iš kelių mokyklos bibliotekos vedėjos Joalitos Arbačiauskienės ir dailės bei fotografijos mokytojos Redos Viktažentienės pasiūlytų knygų žanrų ir pagal tai, suradus tų žanrų knygas, kūrybiškai jas pristatyti bendraamžiams.

Mokiniai pasižymėjo neišpasakojamu originalumu ir neišsemiamomis idėjomis. Fotografijos pamokų metu juos buvo galima pamatyti visoje mokyklos teritorijoje: stadione, koridoriuose ir netgi rūbinėje! Kiekviena mokinių fotografija išsiskiria savitumu, unikalumu, kuriose slypi be galo daug emocijų ir žavesio. Vienos fotografijos – žaismingos, keliančios šypseną, kitos – pilnos mistikos ir paslapčių…

Neįprasta ir linksma veikla gimnazistams suteikė daug malonių emocijų bei paliko neužmirštamą įspūdį. Mokiniai ugdė kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas, susipažino su įvairių knygų žanrų autoriais ir jų knygomis.

Su geriausiomis fotografijomis galite susipažinti ir jūs…

Eglė Adomavičiūtė ir Viktorija Klimaitė, IIIE klasės gimnazistės