Integruota lietuvių-anglų kalbos pamoka „O. Vaildo romano „Doriano Grėjaus portretas“ apibendrinimas lietuvių ir anglų kalbomis“

Nepaisant to, kad O. Vaildo kūrinys „Doriano Grėjaus portretas“ buvo parašytas praėjusio amžiaus pradžioje, jis vis dar aktualus, nes analizuoja amžinas laikmečių problemas, pasiūlo galimus jų sprendimo būdus. Klasikos kūrinys yra nemirtingas, nes jį gali skaityti įvairaus amžiaus žmonės, turintys skirtingas patirtis. Tai, kad klasikos kūrinys yra unikalus, vasario 27 dieną bandė įrodyti ir ID klasės mokiniai drauge su savo mokytojomis – L. Čivinskiene, R. Fabričnaja, E. Anisimavičiene. Pamokų metu vieni mokiniai gavo užduotį sukurti knygos plakatą, kuris galėtų sudominti jų bendraamžius. Kiti mokiniai įsijautė į vertėjų vaidmenis. Dirbdami porose gimnazistai vertė romano fragmentus į lietuvių kalbą ir vėliau juos pristatė bendraklasiams. Vertimai buvo lyginami tarpusavyje bei su profesionaliai išverstu tekstu.

Integruotos pamokos veiklos tik dar kartą patvirtino, kad geras tekstas yra neišsenkantis atradimų šaltinis, nes gera knyga savyje turi daug daugiau, negu jos autorius, tikėtina, ketino parašyti.