Integruota lietuvių kalbos, tikybos, istorijos, geografijos, etninės kultūros pamoka „Pažink Sūduvos kraštą“

Atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Seimo 2022–ųjų paskelbimą Sūduvos metais, IA klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Sinkevičiene ir klasės vadove išsiruošė kelionėn po ypatingas Vilkaviškio rajono vietas. Pasirinktas tikslingas maršrutas:

  • Budavonės miškas, kuriame pirmomis II Pasaulinio karo dienomis nužudyti trys kunigai;
  • Bartninkų bažnyčios griuvėsiai, menantys šlovingą parapijos gyvenimą;
  • Pavištyčio piliakalnis, turtingas nuo jo atsiveriančiais vaizdais, etnologinės kultūros tradicijomis, ir Šilelio šaltinėlis su nepakartojamu pažintiniu taku.

Kiekviename sustojime mokiniai turėjo užduotis:

  • Budavonės miške papasakoti trijų kunigų istoriją, paskaityti jiems skirtas eiles, uždegti žvakutes ir pagerbti tylos minute.
  • Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose buvo pristatyta bažnyčios istorija, prisimintas čia krikštytas Jonas Basanavičius, perskaitytos eilės. Pirmokai nesusilaikė neužlipę į restauruotą bažnyčios bokštą.
  • Pavištyčio piliakalnis pažėrė dar daugiau įdomybių. Pirmiausia, visi susipažino su geografine Piliakalnio padėtimi, tada mokytoja papasakojo apie čia kasmet vykstančią Rasų šventę ir jos tradicijas. O tada mokiniai pažiro po piliakalnį: kas rinkti žolyną, kas ristis stačiausiu šlaitu, o kas… į medį bandyti įsiropšti. Kiek daug įspūdžių patyrė merginos, kai iš surinktų žolynų mokytoja numatė merginų ateitį ar… meilės reikalus. Prie Šilelio šaltinėlio mokiniai pristatė jo istoriją, paskaitė eiles, pasidarė savo kryželį ir paliko prie šaltinėlio. O tada į Pažintinį taką.

Grįždami pirmokai dalinosi pamokos įspūdžiais, džiaugėsi naujomis patirtimis, savo pristatymais, drąsa. Gerą nuotaiką palydėjo vieninga daina.

IA klasės vadovė Vilma Balandienė