Iš ERASMUS+ projekto sugrįžus

Pasibaigus „Erasmus+“ jaunimo mainų projektui „Advertising Cultures“, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių komanda pakvietė bendruomenės narius į pristatymą, kuriame norėjo pasidalinti su visais įspūdžiais, patirtais per 10 dienų. Projekto dalyvė Klaudija Mikulytė, IIA kl. gimnazistė trumpai pristatė apie projektą, supažindino koks buvo jo tikslas, kur vyko ir kas jame dalyvavo. Šis projektas suteikė jaunimui galimybę pažinti kitas kultūras, laužyti stereotipus ir praplėsti savo akiratį. Apie dienos veiklas, marketingą visiems kalbėjo Marta Ševčenkaitė iš IIB klasės. Apie veiklas, kurių metu nagrinėjo savo šalies unikalumą bei lygino tarpusavy kitas šalis, trumpai pristatė Marta Janavičiūtė, IIB klasės gimnazistė. Apie vykusias vakarines programas, skirtas labiau pažinti vienas kitą, kalbėjo Haroldas Mockevičius, IIE kl. mokinys ir Šarūnas Navickas iš IID klasės. Dauguma esame susidarę išankstines nuomones apie tam tikras šalis ir jos gyventojus. Todėl didžiajai daliai dalyvių šis projektas atvėrė akis, kad nei kalba, nei tradicijos, nei rasė netrukdo bendrauti ir susirasti draugų. Apie ilgus vakarus, praleistus diskutuojant įvairiausiomis temomis: karą, mokyklų sistemas, politiką, vaikystę ir ateities planus, susirinkusiems pasakojo Justas Žiurinskas, II kl. mokinys. Projekto dalyvės, IIIA kl. gimnazistės Asmera Bulonaitė ir Milda Penkaitytė papasakojo kokios veiklos buvo įdomiausios, dalinosi įspūdžiais apie naujas įgytas patirtis, akcentavo kokias kompetencijas teko tobulinti. Simonas Blažaitis, IIB kl. gimnazistas su visais pasidalino įspūdžiais iš projekto. Pastebėjo, kad lūkesčiai buvo kitokie, o grįžo iš projekto įgijęs daug ir naujos patirties. Smagu, kad mūsų komandos nariai, Augustas Galinaitis, projekto dalyvis iš IIA kl., bei Šarūnas Navickas, IID kl. išbandė savo galimybes, vesdami veiklas kitiems projekto dalyviams. Tai buvo neįkainojama patirti, suteikusi pasitikėjimo savimi ir kitų komandų nariais.

Apibendrindami projekto pristatymą, visi džiaugėsi, kad dalyvavimas projekte suteikė naujas galimybes pažinti save, kitas kultūras ir jų žmones, tobulinti anglų kalbos žinias bei komunikavimo kompetenciją.

„Erasmus+“ projektai suteikia nepaprastai dideles galimybes jaunimui: bendrauti, bendradarbiauti, atrasti, pažinti ir išmokti.