Išrinkome aktyviausius gimnazijos bibliotekos skaitytojus

Besibaigiant mokslo metams tradiciškai pasižiūrime, ar populiari gimnazijos biblioteka tarp gimnazistų ir kitų bendruomenės narių. Šie metai – pandeminiai metai. Išryškėjo šiek tiek kitokie dėsningumai. Bibliotekos lankomumas ir bendras skaitomumas sumažėjo, tačiau atsirado ypač aktyvių skaitytojų, kurie karantino metu knygose atrado nusiraminimą, atitrūkimą nuo kasdienybės ar tiesiog tokiu būdu „ardė“ karantino užbrėžtas nematomas kelionių, bendravimo ribas.

Abiturientai, kaip visuomet, gimnazijos bibliotekoje lankėsi dažniausiai ir skolinosi daugiausiai knygų. Čia vyrauja programinė literatūra. Norisi paminėti abiturientes Emiliją Venskūnaitę, Klaidą Merkeliūnaitę, Emiliją Klimašauskaitę, Barborą Ramanauskaitę, Airūnę Jarašiūnaitę, Gabiją Šarūnaitę, Gertrūdą Šimčikaitę, Vitą Debesiūnaitę, Kamilę Ožalaitę, kurios visus metus buvo daugiausiai skaitančios abiturientės. Tačiau iš visų gimnazistų labiausiai išsiskyrė Lukrecija Plechavičiūtė, per šiuos mokslo metus perskaičiusi net 29 gimnazijos bibliotekos knygas.

Kitų klasių mokinių tarpe aktyviausiųjų skaitytojų vardą šiemet skiriame Aušrinei Juozelytei (IC kl.), Evelinai Būzmakovaitei (IC kl.), Juventai Jasaitytei (IC kl.), Kornelijai Dėnaitei (IIB kl.), Evelinai Tamošaitytei (IIB kl.), Paulinai Venskūnaitei (IIB kl.) ir Rusnei Lipskaitei (IIC kl.). Aktyviausiai skaitančia klase I–III klasių tarpe šiais mokslo metais tapo IIB klasė.

Mokytojų skaitomumas šiais mokslo metais sumažėjo. Tai lėmė pasikeitę darbo metodai, kai kompiuteriai ir kitos techninės priemonės vargino akis ir knygoms skaityti tiesiog nebeliko laiko ar netgi sveikatos. Bet išskirti galima mokytojas Marytę Mockienę ir Sonatą Saukienę, kurios mokytojų tarpe daugiausiai pasiskolino bibliotekos knygų ir jomis dalinosi kartu su namiškiais, be abejo, skaitė ir pačios.

Ypač aktyvūs šiemet buvo kiti gimnazijos bendruomenės nariai, buvę gimnazijos mokytojai. Visus skaitymo rekordus gimnazijoje sumušė Valerija Piečiukaitienė, perskaičiusi net 74 gimnazijos bibliotekos knygas. Taip pat labai aktyvios skaitytojos buvo Gražina Dubickienė (17), Jūratė Barzdaitienė (19), Loreta Auksoraitytė (19), Eglė Baltrušaitienė (20), Nijolė Šidlauskienė (39).

Džiaugiamės visais mūsų skaitytojais ir lankytojais. Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti knygų įvairaus amžiaus ir skonio skaitytojams. Truputį liūdna, kad vaikinų tarpe nėra aktyviai skaitančių. Tačiau kita vertus, ne perskaitytų knygų gausa lemia gerus skaitymo įpročius ir skaitymo kultūrą. Kartais mažiau būna daugiau.

Anglų dramaturgas Džozefas Adisonas yra pasakęs, kad „Skaitymas protui – tolygu fiziniai pratimai kūnui“, tad linkime mankštintis visomis prasmėmis ir būti sveikiems! Taip pat galite įsijungti į viešųjų bibliotekų inicijuotą iššūkį „Vasara su knyga“. Gimnazijos biblioteka taip pat kviečia priimti šį iššūkį, jau rengiame vasaros skaitinių parodą „Išsirink knygą atostogoms“. Kviečiame apsilankyti!

Bibliotekos vedėja Joalita Arbačiauskienė