Istorijos pamokos Vilniuje

IVA, IVB ir IVC klasių mokiniai dalyvavo dviejų skirtingų laikmečių istorijos pamokose. Lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje bei Vilniaus katedros požemiuose, Vilniaus senamiestyje.

Vilniaus katedros požemiuose gimnazistai susipažino su šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istorija, pastato kaita. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Katedros požemiuose buvo galima pamatyti senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje mokiniai lankėsi kalėjime – tardymo izoliatoriuje. Kameros išliko tokios, kokios buvo rastos 1991 m. rugpjūčio mėn. nutraukus KGB veiklą Lietuvoje. Niūrūs, šalti požemiai leido bent iš dalies įsivaizduoti čia kalintų žmonių dalią.

Gerai nusiteikę, kupini jėgų ir motyvacijos siekti savo tikslų, intensyvią istorijos pamokų dieną abiturientai užbaigė Vilniaus senamiestyje ir Bernardinų parke.