Išvyka į Europarlamentą Briuselyje

2020–2021 m. m. buvo ypatingi – nuotolinis mokymas, karantinas, tušti dalykų kabinetai. IIIE klasės mokinė Laura Miknevičiūtė dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nacionaliniame etape. Rašinių kategorijoje, Laurą lydėjo sėkmė. Jos rašinys „Prisiminimų takais“, laimėjo I vietą. Kaip padėką už dalyvavimą, konkurso organizatoriai, šių metų lapkričio mėn. pabaigoje, Laurai dovanojo kelionę į Europos parlamentą Briuselyje. Europos parlamento nario L.Mažylio kvietimu, gimnazistė, lydima direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rasos Laukaitienės. vyko į ilgą, bet įdomią kelionę.

Pakeliui į Briuselį, aplankėme istorijos pamokų užgrūdintą Berlyną. Didelį įspūdį paliko Aleksandro aikštė, viena seniausių mieste Marijos bažnyčia, Muziejų sala. Katalikiška Šv. Jadvygos katedra savo grožiu neprilygo kitoms matytoms katedroms. Lankėmės prie Brandenburgo vartų, Potsdamo aikštėje, kuri laikoma šiuolaikinės architektūros šedevru.

Įveikę ilgą kelią, norėjome pamatyti Antverpeną – Rubenso gimtąjį miestą. Šiame Belgijos mieste gausu XVI–XVII a. architektūros paminklų: Rubenso namas – muziejus, Šv. Mergelės Marijos katedra, kurioje puikuojasi keli Rubenso darbai, puošni Šv. Jokūbo bažnyčia, kur palaidotas žymusis dailininkas. Pakerėjo Antverpeno miesto grožis ir nesinorėjo iš jo išvykti. Tai miestas, primenantis apie Antverpeno prekybos aukso amžių.

Europarlamente, kaip ir buvo planuota, mūsų laukė susitikimas su EP atstovu, profesoriumi L. Mažyliu ir kitais jo kolegomis. Į susitikimą su mūsų grupe atvyko ir R. Juknevičienė. Buvo įdomu išgirsti mūsų atstovų mintis apie opias Lietuvai problemas, trumpai jie pristatė EP veiklą bei savo veiklą Europarlamento komitetuose. Lankėmės salėje, kur vyksta visi posėdžiai. Po susitikimo EP, turėjome galimybę aplankyti žymiausias Briuselio vietas ir lankytinus objektus.

Paskutinis miestas, kurį lankėme šios kelionės metu – Liuksemburgas. Tai nykštukinė kunigaikštystė, išsiskirianti tiltų, fortų, uolų ir gynybinių labirintų gausa. Konstitucijos aikštė, Dievo motinos katedra, renesansiniai Didžiųjų hercogų rūmai, D‘Armes ir hercogo Viljamo II-ojo aikštė bei miesto panorama nuo tvirtovės sienų, buvo ypatingo grožio. Įveikę ne vieną tūkstantį kilometrų, pavargę, bet laimingos, sugrįžome į namus, kupinos gerų įspūdžių.

Nuoširdžiai esame dėkingos už galimybę pažinti Europą, šalių kultūrą, dalyvauti veikloje Europarlamente, Briuselyje.

Rasa Laukaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui