Kalbos atveria duris

Kalbos mokėjimas – tai laisvė, laisvė bendrauti ir laisvė pažinti. Tai galia, vienijanti pasaulį, griaunanti sienas, tiesianti tiltus ir jungianti žmones.

2001 m. Europos Komisija ir Europos Taryba pirmą kartą paskelbė Europos kalbų dienos paminėjimą ir tai daroma kasmet. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių.

Norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Kalbos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo bei ekonominės plėtros galimybių.

Gimnazijoje Europos kalbų dieną paminėjome įvairiomis kalbomis skaitomais tekstais, dainomis, kūrinių vertimais ir kitomis formomis. Informacijos centre vyko netradicinės kalbų pamokos, skirtos detektyvų meistrei A. Kristi, šiemet mininčiai 130-ąjį jubiliejų. Susipažinome su įdomia rašytojos biografija, žiūrėjome filmus apie seklį Erkiulį Puaro, mokiniai atsakinėjo į klausimus, vertė A. Kristi kūrinių tekstus iš anglų kalbos, piešė iliustracijas, kūrė detektyvų pabaigas, skaitė jos kūrinius anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.

Mes turime mylėti ne tik savo gimtą kalbą, bet ir kitas kalbas. Kalbos atveria duris ir padeda pažinti pasaulį!